• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 24 Nisan 2019
  • 04:38
  WhatsApp
Polis 9 kayıp çocuğu buldu Adana polisi, son 24 saat içinde havadan ve karadan gerçekleştirdiği uygulamada birçok şüpheliyi yakalarken evlerinden kaçan 9 kayıp çocuğu da bularak ailelerine teslim etti.

Adana polisi, havadan ve karadan gerçekleştirilen ve Emniyet Müdürü Zafer Aktaş'ın bizzat katılıp yönettiği uygulama ile kenti didik didik aradı. Özel harekat, asayiş, terör ve trafik ekiplerinin de katıldığı uygulamada 32 aranan şahıs yakalanırken 9 kayıp çocuk bulunarak ailelerine teslim edildi. Uygulama kapsamında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de 20 ekibin katılımıyla okul önlerinde geniş çaplı bir denetim yaptı.

Zafer Aktaş’ın Adana Emniyet Müdürlüğü görevine gelmesiyle birlikte vatandaşların huzur ve güven içerisinde yaşamaları amacıyla 24 saat süreli şok uygulamalar yapılıyor. Uygulamalar bizzat Müdür Aktaş tarafından yönetilirken şehrin ana caddelerinin yanında ara sokaklar da denetlendi. Müdür Aktaş’ın ekiplerle birlikte ara sokaklara girerek vatandaşlarla sohbet etmesi dikkat çekti. Polis karadan uygulama yaparken kaçan şahıslar havadan da drone ile takip edildi.

Polisin yaptığı uygulama esnasında drone ile çektiği görüntülerde ABD filmlerini aratmayan sahneler görüldü. Son 24 saat içinde gerçekleştirilen uygulamada 9 ruhsatsız tabanca, 7 av tüfeği, 6 çalıntı motosiklet, motosikletleri çaldığı öne sürülen 5 kişi gözaltına alındı. Kumar oynattığı öne sürülen 3 işyerine adli ve idari işlem başlatıldı. 1 bıçak, 1 molotof kokteyli, 317,75 gram esrar, 187 şişe kaçak içki, 350 paket kaçak sigara, 847 kaçak cinsel uyarıcı hap ele geçirildi.

Uygulamada biri 10 yıl, biri 7 yıl kesinleşmiş hapis cezası olmak üzere çeşitli suçlardan aranan 32 şahıs yakalandı. 54 sürücüye 183 bin 650 lira para cezası verilirken Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de Seyhan ilçesine bağlı Bakım Yurdu Caddesi'nde ile çevre okulların önlerinde denetim yaptı. 250 kişinin GBT kaydının sorgulandığı uygulamada 92 araç kontrol edildi. Narkotik dedektör köpeği Coco'nun da katıldığı uygulamada 6 araca 4 bin lira trafik cezası kesildi.


Yorumlar (1)