• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Mayıs 2019
  • 06:11
  WhatsApp
'Param kadın gücü, dayılarım yurttaş gücü'

ÖZEL HABER: İnci YILMAZTÜRK -Zeynep ORDU

 

 

 

Seyhan Belediyesi Zabıta Memuru Aynur Demirci görevinden istifa etti. CHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı olan Demirci, başvuru dosyasını CHP Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Dardağan'a teslim etti.

KENDİNİ TANITTI

Oldukça kalabalık bir partili ve vatandaş topluluğu ile Meclis Üyesi Aday Adaylığını açıklayan Demirci kendini tanıtarak, ' Üniversite mezunu olup 30 yıllık  zabıta  memuruyum. 25 yıl Yüreğir İlçe Belediyesi’nde görev yaptım. 5 yıldır da Seyhan İlçesinde oturmaktayım ve görev yapmaktayım. Geçen seçimlerde istifa edip, Yüreğir’de meclis üyeliğine 26. Sırada gösterildim. Göreve tekrar dönüp Aladağ’a sürülünce Seyhan Belediyesi’ne geldim. Bu yerel seçimlerde Seyhan İlçesi’nde meclis üyesi aday adayı olmak için görevden  istifa ettim.'dedi.

BAŞKAN ADAYLARINA HODRİ MEYDAN!

Partililer ve bazı çevrelerin 'Neden istifa ediyorsun maaşını al, keyfine bak, boşuna çabalama Ankara’da dayın var mı? paran var mı?' serzenişlerine de cevap veren Aynur Demirci, 'Ben de basın mensuplarının önünde onlara sesleniyorum, benim param,kadın gücü. Dayılarım da yurttaş gücü diyorum. Hodri meydan aday başkanlar.Dayı ve para gücü mü istiyorlar? Yoksa kazanmak için kadın ve yurttaş gücü mü istiyorlar? Tercih onların.'diye konuştu.

Demirci'nin aday adaylığı açıklamasına çok sayıda kadın, çeşitli STK örgütleri, muhtarlar, meclis üyesi aday adayları ve muhtar adayları da yoğun ilgi gösterdi.

 


Yorumlar (1)