• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Şubat 2019
  • 16:06
 
Özcan: Kadınların her alanda güçlenmesi gerekiyor

ÖZEL HABER: ALİ BOZ- ŞANSER İLTAŞ

 

Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan ilçe Kadın kollarının haftalık toplantısının konuğu 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı Av. Oya Tekin oldu. 

Ülkede yaşanan ekonomik krizle birlikte yerel seçim tartışmalarının yaşandığı bu günlerde, Ekonomik krizin kadınlara etkisinin yanı sıra kadınların yerel yönetimlerden taleplerinin neler olması gerektiği konusunda görüş alış verişi gerçekleştirildi. 

CHP Milletvekili adayı Av. Oya Tekin, her alanda kadınlarla birlikte yol yürümeyi ve kadınların sorunlarına sahip çıkmayı kendine amaç edindiğini söyledi.

Yerel yönetimlerin, kadın bakış açısı ile kadınların yaşamlarını kolaylaştıran çalışma ve hizmetlere öncelik vermesinin yanı sıra kadınların da yapılan çalışma ve hizmetlerin takipçisi olarak talep etmeleri gerektiği konuşulan toplantıda, CHP Seyhan İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Özcan, “ Her alanda eşitlik ve özgürlükten bahsettiğimize göre, kadının ekonomik anlamda da güçlendirilmesi gerekiyor. Bunun en basit ve doğrudan yolu da yıne kent yaşamı içerisinde, yerel birikim ve gelenekseli öne çıkarmak adına da eskı el sanatlarının canlandırılması geliyor akla. Öncelikle böylece ev kadınlarımıza ek gelir imkanları yaratılacak bir taraftan, diğer taraftan yerel kültürün yaşatılmasına katkı sağlanacak. Tabi ki bu çalışmaların sürdürülebilir olması da, üretilenlerin tüketiciye ulaştırılması da, pazarlanması da çok önemli, çözüm kooperatifçiliğin yaygınlaştırılması önemli olmakla birlikte üretilen ürünlerin ulusal ve uluslararası alanda pazarlamasının sağlanması gerekiyor.”dedi.

Kadının iş yaşamı içerisinde yer alabilmesi için her mahalleye bir kreş de önemli bir talep, kentin tüm alanlarının güvenli bır şekilde kullanılmasını sağlayan şartların oluşturulması gibi talepler üzerinde durularak bu taleplerin geliştirilebileceği vurgulandı  

 


Yorumlar (1)