• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Nisan 2019
  • 12:10
  WhatsApp
Önce kapkaç yaptılar sonra pişman oldular Adana’da Ömer Y. (23) ve E.A. (17), arkasından motosikletle yaklaştıkları 33 yaşındaki Özge B.’nin elindeki cep telefonunu kapkaç yöntemiyle çaldı. Kar maskeli iki zanlı, polisin kendilerini aradığını duyunca pişman oldu. Yoldan geçen bir çocuğa çaldıkları telefonu vererek “bunu karakola götür” dedi. Mağdur kadın Özge B.’nin yanına giden 2 zanlı, genç kadına “Geçmiş olsun. Polis merkezine gidin” dedikten bir süre sonra yakalandı.

Olay Seyhan ilçesi Emek Mahallesi’nde meydana geldi. Mahalle muhtarının kızı olan Özge B., ziyarete gittiği arkadaşının evinden kendi evine gitmek için yolda yürümeye başladı. İddiaya göre o sırada çaldıkları motosikletle tur atan E.A. ve Ömer Y., genç kadının elinde cep telefonu görünce kapkaç yapmaya karar verdi. Motosikletin arkasında oturan Ömer Y., Özge B.’nin elinde bulunan telefonu bir anda aldı. Genç kadın çığlık atarken motosikleti kullanan E.A., hızla kaçtı.

Çevre bulunan vatandaşların ihbar etmesi üzerine bölgeye yakın bulunan güven timleri olay yerine gelerek kap kaç zanlılarının peşine düştü. Yüzleri kar maskeli olan şüpheliler, bir süre sonra pişman olunca yoldan geçen bir çocuğa çaldıkları cep telefonunu vererek “Bunu al polis merkezine götür” dedi. Maskelerini çıkaran kapkaçılar, Özge B.’nin yanına dönerek “Geçmiş olsun. Telefonunuz mu çalındı? Az önce bir çocuk gördük elinde bir telefon vardı. Siz polis merkezine gidin bence” dedi.

Kurtulduklarını zanneden şüpheliler, polis tarafından teşhis edilince gözaltına alındı. Zanlılar önce cep telefonu çaldıklarını kabul etmedi.Soruda suçlarını itiraf eden zanlılar cep telefonunu çaldıklarını ancak sonra polisi görüp korkarak pişman olduklarını ve telefonu bir çocuğa verip 5 Ocak Polis Merkezi’ne gönderdiklerini söyledi. Özge B. karakola giderek telefonunu aldı. Sorguları tamamlanan zanlılardan Ömer Y., tutuklanırken  E.A.’ya ev hapsi verildi.


Yorumlar (1)