• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Nisan 2019
  • 12:45
  WhatsApp
ÖLÜME ATLADI Adana'da, annesi ve babası ayrıldığı için bunalıma girdiği iddia edilen 16 yaşındaki Sercan A., 12 katlı apartmanın çatısından atlayarak intihar etti.

Adana'da, annesi ve babası ayrıldığı için bunalıma girdiği iddia edilen 16 yaşındaki Sercan A., 12 katlı apartmanın çatısından atlayarak intihar etti.

Merkez Çukurova İlçesi'ndeki Toros Mahallesi'nde oturan Sercan A., annesi G.G. ile babası S.A. evliliklerini sonlandırınca iddiaya göre bunalıma girdi. Kurttepe TeknikEndüstri Meslek Lisesi'nde 10'uncu sınıf öğrencisi olan Sercan A.'nın girdiği bunalım nedeniyle sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta sık sık ölüm ve ayrılık içerikli paylaşımlar yaptığı öne sürüldü. Sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta, 'Ah gönlüm, son satırlarım, son gördüğüm yeşil gözlüm. Siyah hayatımı yeşil gözleriyle anlatan kadın, ne nokta, ne virgül, geriye siz, sen degil, siz olma sakın birgün ben ölim, hatta beni de boşver bircan olsun. Bir canımı alan, veren, kalan ne diyorum ya neyse ben hep gülerim' paylaşımda bulunan Sercan A., 12 katlı apartmanından çatısından atladı. Beton zemine çakılan Sercan A. olay yerinde öldü. Oğlunun ölüm haberini alıp olay yerine gelen G.G., sinir krizleri geçirdi. Anneyi komşuları sakinleştirmeye çalıştı. Sercan A.?nın cenazesi otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı

BABAANNESİYLE BİRLİKTE YAŞIYORDU

Edinilen bilgiye göre olay, Çukurova ilçesi Toros Mahallesi 78101 sokakta bulunan Adosis sitesinde meydana geldi. İddiaya göre, anne ve babası ayrı olan bu nedenle de babaannesinin yanında kalan Kurttepe Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencisi S.A., oturdukları apartmanın karşı bloğundan atladı.

 

AİLESİ SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Ses üzerine dışarı çıkan vatandaşlar, yerde yatan S.A.'yı görerek durumu polise ve sağlık ekibine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekibi, S.A.'nın hayatını kaybettiğini belirledi. Haber üzerine olay yerine gelen babaanne Gülbahar A., anne Güzin A. ve teyzesi sinir krizi geçirdi.

"AZ KALDI GİDECEĞİM ZATEN"

Sosyal paylaşım sitesindeki profiline 'az kaldı gideceğim zaten' yazan S.A.'nın, intihar etmeden dakikalar önce birçok kez paylaşım yaptığı ortaya çıktı. S.A., intihar etmeden önce şu paylaşımları yaptı:

"Her yerde arkamdan konuşup gevşek diyorsun da o gevşek dediklerine anlatıyor musun ne yaptıklarını? Çocuksun", "Hiçbir şey söylemeden gitmek söylediklerimi anlamayanlara armağanım olsun"

 

Adıma gidip gelmesin kimse, gidip gelenlerinde… Ne kadar doğru ne kadar yanlış. O yaptığınızın yansımasıdır. Siz, anlayan çok anlamaya çalışan yüzlerce kaç yüzlerde gördük. Ah gönlüm son satırlarım son gördüğüm yeşil gözlüm. Siyah hayatımı yeşil gözleriyle anlatan kadın ne nokta, ne virgül, geriye siz sen değil. Siz olma sakın bir gün. Ben olayım hatta. Beni de boş ver, bir can olsun. Bir canımı alan veren verem kalan ne diyorum ya. Neyse ben hep gülerim."


Yorumlar (1)