• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Mayıs 2019
  • 05:27
  WhatsApp
Öldüren Fotoğraf

 

Öldüren fotoğraf

 

Fotoğraf çekildi

canından oldu

 

Adana’da arkadaşıyla gittiği parkta fotoğraf çekilirken iki gencin “Burada fotoğraf çekilemezsiniz” demesiyle başlayan tartışmada bıçaklanan Muhammet Furkan Birkaç, ölürken İlyas Can yaralandı.

 

Halil BİLEK

 

ADANA’DA arkadaşıyla gezmeye gittiği parkta fotoğraf çekilmek isterken mahallede bulunan gençlerle “Burası bizim mekanımız. Burada fotoğraf çekilemezsiniz” diye çıkan tartışmada bıçaklanan 17 yaşındaki Muhammet Furkan Birkaç ölürken 20 yaşındaki İlyas Can yaralandı. Polis, 100’e yakın izlediği güvenlik kameraları sayesinde katil zanlıları 16 yaşındaki M.S. ve A.T.’yi yakaladı. Olayda bıçağı kullanan M.S. tutuklanırken A.T., tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

 

“BURASI BİZİM MEKANIMIZ”

Olay 17 Kasım günü Çukurova ilçesi Beyazevler Mahallesi Yalçın Park’ta meydana geldi. Muhammet Furkan Birkaç ve İlyas Can buluştuktan sonra gezmek için parka gitti. İddiaya göre;  parkta fotoğraf çekilen gençlerin yanına gelen M.S. ve A.T., “Burası bizim mekanımız, bizim semtimiz. Burada fotoğraf çekilemezsiniz” dedi. İki grup arasında çıkan tartışma bir süre sonra kavga dönüştü. M.S., yanında bulunan bıçakla Muhammet Furkan Birkaç’ı karnından İlyas Can’ı sırtından bıçakladı.

 

HASTANEDE ÖLDÜ

İki çocuk olaydan sonra kaçarak izlerini kaybettirirken Muhammet Furkan Birkaç ve İlyas Can, tedavi için Adana Şehir Hastanesine kaldırıldı. Hayati tehlikesi bulunan Muhammet Furkan Birkaç, 2 gün sonra yaşamını yitirdi. Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, çevredeki güvenlik kameralarını inceleme altına alırken diğer taraftan da İlyas Can ve diğer görgü tanıklarının verdiği eşkale uygun iki kişiyi aramaya başladı.

 

BIÇAĞI KULLANAN TUTUKLANDI

Cinayet masası dedektifleri, cinayeti aydınlatabilmek için 100’e yakın güvenlik kamerasını izledi. Polis, bu incelemeden şüphelilerin kimliklerini tespit etti. Cinayetle sonuçlanan kavgaya karıştıkları iddia edilen M.S. ve A.T., evlerinden gözaltına alınarak Çocuk Şube Müdürlüğüne teslim edildi. Mahkemeye çıkarılan 2 şüpheliden olayda bıçağı kullandığı ileri sürülen M.S., tutuklanırken A.T., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


Yorumlar (1)