• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 17 Şubat 2019
  • 18:36
 
Öğrencilerden muhteşem sergi

Öğrencilerden muhteşem sergi

 

(Haber Merkezi)- Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi öğrencilerinin yaptıkları resim ve el işi çalışmalarının sergisi açıldı.

Öğrencilerin, Görsel Sanatlar Öğretmeni Güler Güleryüz’ün koordinatörlüğünde hazırladıkları serginin açılışına; Adana İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Bilal, TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca ve yönetim kurulu üyeleri ile Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş da katıldı.

Görsel Sanatlar Öğretmeni Güleryüz,Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi’nin 2 yıl önce açıldığını belirterek, “ 9. ve 10. Sınıf öğrencilerinin hazırladığı resim sergisine hoş geldiniz. Ben bu okula Aralık ayında geldim. Tüm bu çalışmaları 3 aylık bir zaman içinde yaptık. Öğrencilerimizle birlikte resim atölyesinin duvarlarını boyadık.Okulun kapılarına giydirmeler yaptık. Yaklaşık 10 kapıyı renklendirdik. Bu sergide öğrencilerimizin kendi emekleriyle yaptıkları çalışmaları sergiledik. Umarım beğenirsiniz” dedi.

Açılışın ardından konuklar, öğrencilerin resim ve el işleri sergisini gezerek üretimler hakkında öğrencilerden ve Öğretmen Güleryüz’den bilgi aldılar. Öğrenciler, konuklara gitar ve piyano eşliğinde bir müzik dinletisi de verdi.

Okul Müdürü Güngör Selçuk, okulun mevcut bir konferans salonu olduğunu ancak ses sistemi ve sahne platformunun kurulabilmesi için desteğe ihtiyaçlarının olduğunu; yıl sonu etkinlikleri, konser, seminer gibi faaliyetleri bu salonda yapmak istediklerini söyledi.

Beyhan Demirtaş da konuyla ilgileneceklerini dile getirdi.

Yağmur Arslan isimli öğrenci, İş’te Life Adana Dergisi İmtiyaz Sahibi Filiz Yıldırıcı’ya çizdiği Küçük Prens resmini hediye etti.

 


Yorumlar (1)