• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Nisan 2019
  • 07:14
  WhatsApp
Nevin Biçer; “Ektiğimi biçtim ÖZEL HABER – ŞANSER İLTAŞ RÜYA KÜRÜMOĞLU-Kurtuluş Mahallesi’nin yeni muhtarı 24 Ocak’ta Toros’a “Geçen seçimi kaybettim, bu kez rövanşı alacağım” demişti ve aldı.

ADANA TOROS GAZETESİ

Kurtuluş Mahallesi Muhtarlığına seçilen emekli Bankacı Nevin Biçer ‘Yıllarca çeşitli görevlerle topluma hizmet ettim. İnsana önem vererek çaba sarfettim.Herkes ektiğini biçermiş derler, ben de ektiğimi biçtim, muhtar seçildim’ dedi.

KAZANACAĞIM DEMİŞTİ

Nevin Biçer, muhtar adaylığını açıkladıktan kısa süre sonra TOROS’a yaptığı özel açıklamada ‘Bir önceki seçimi çok az oyla kaybettim, ama bu kez kazanacağım ve rövanşı alacağım’ demiş ve seçilmişti. Yine ilk açıklamasını TOROS’a yaptı, herkese teşekkür etti.

15 YILLIK MAHALLELİ

Kurtuluş Mahallesinin 12 bin nüfusu ve 9 bin seçmeni olduğunu belirten Nevin Biçer ’15 yıldır bu mahallede oturuyorum ve birçok sorunumuz olduğunu görüyordum. Muhtar oldum ve bütün gücümle bu eksikleri gidermek için çalışacağım’ dedi.

MAZBATASINI ALDI

Muhtarlık mazbatasını alan Biçer, ilk icraatının muhtarlık binasını düzene koyup, teslim edilmemiş resmi evrakları sahiplerine ulaştırmakla olduğunu ifade ederek kendisini şöyle tanıttı. “Yıllarca insan odaklı hizmetlerde görev aldım. Bunların meyvesini biçtim dediğim bundan dolayıdır. Bankacılıktan emekli olduktan sonra anne çocuk eğitim vakfının üyesi oldum. 20 kişilik kadın gurubuna 18 yaş üzeri okuma yazma bilmeyenlere eğitmenlik yaparak sertifika verdim.  Almış olduğum sorumluluğun farkında olarak zevk ile çalıştım ve emeğimin de karşılığını    “ siz bizim dünyaya açılan kapımız oldunuz” sözleri ile aldım. Çağdaş Yaşam Derneğinin ve Atatürkçü Düşünce Derneğinin üyesiyim. Gerek olduğu durumlarda her zaman da yanlarındayım. 4 yıl boyunca aktif olarak CHP kadın Kollarının başkanlığını yaptım,  bu görevleri gerçekten çok severek yaptım mutluyum’

“RÖVANŞI ALACAĞIM”DEMİŞTİM ALDIM

Yaşamın dahilinde her türlü “EN” ler için elinden geleni yaptığı bilinen Biçer, çok fazla inatçı olduğunu belirterek şunları dile getirdi “Kurtuluş Mahallesi sakini olarak, hep daha iyisi, hep daha güzeli, hep daha iyisi zihniyeti ile çıktığım bu yolda mahallemiz ve sakinleri için kararlıydım “Bu Rövanşı Alacağım” demiştim ve aldım da.  Yenilik her zaman güzeldir ve yenilikte keramet olduğu düşüncesi ile 20 yıldır yaşıyor olduğum mahalleme yenilik getirmek amacı ile muhtarlığa adaylığımı koymuştum. Gençlerin, kadınların önünü açmak ve örnek olmak adına muhtar oldum.  Azalarım ile seçim çalışmalarım sürecinde birebir her keslerle görüştüm, onların sorunlarını dinledim, notlarımı aldım. Birebir görüşmeyince,  kapı kapı dolaşmadığın sürece, evine gitmeyince başarı kendiliğinden gelmiyor. Ben 5 aydır mahallemdeki tüm kapılara birebir gittim, evde bulamadıklarıma kimseyi rahatız etmeyecek zamanlarda akşam gittim. Hiç kimseyi hor görüp, küçümsemedim. Mahallemde çok gezdim, diğer muhtar adayları ile de çok yerlerde karşılaştık ve onlarla da çok güzel merhabalar geliştirdik hatta 2 aday arkadaşımız beni  muhtarlığa gelerek tebrik ettiler.

AZALARIM İLE KOLLARIMIZI SIVADIK

Mahallemizin en büyük ve ivedi sorunu mahallemizdeki pazar alanı sorunumuz. Maalesef  belirlenebilecek bir pazar yeri alanımız bulunmamakta. Bundan dolayı da geliştirme yollarına bakmak zorundayız. Ben Pazar yerini şöyle güzelleştireceğim böyle güzelleştireceğim diye vaatlerde bulunmuyorum. Çünkü bunlar tek başıma yapılabilecek düzenlemeler değil, belediyelerle birlikte çalışmalar yaparak çözüme ulaşacağız. Çocuklarımız ve gençlerimiz ile ilgili çok güzel projelerimiz bulunmakta. Örneğin, Periyodik zamanlarda anıtkabir ziyaretleri, eğitici faaliyetlerde bulunmak, kadınlar için  seyahatler düzenlemek, etkinlikler düzenlemek de projelerimiz arasında bulunmakta. Gerçekten de İstanbul benzeri projelerim bulunmakta ve ben buna inanıyor ve kendime de güveniyorum. Seçim sürecinde insanlar özellikle de kadınlar kaldırım taşları ve kaldırımlara araçların park etmesinden şikayetlerini  dile getirdiler.  Bu sorunların tümünü belediyeler ile köprü kurarak ileterek bu sorunları çözüme ulaştırmayı hedeflemekteyim.”

 

TEŞEKKÜR ETTİ

Mevcut muhtarların karşısına aday olarak çıkmak gerçekten de zordur, hele hele 41 yıldır aynı mahallede muhtarlık yapanın karşısına aday olarak çıkmak daha da zor ve emek isteyen bir olay. Bu yolda bana destek veren, bana güvenen her keslere teşekkürlerimi sunuyorum. Medya’da verdiği röportajlarında projelerini anlattığını anlattığını vurgulayan Biçer,”  Son olarak bizi lütfen takip ediniz ve lütfen bizden hesap sorunuz.” dedi.

 

 


Yorumlar (1)