• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Mayıs 2019
  • 15:03
  WhatsApp
Necati Kıpçak, “Projemiz çok ama uygun alan yok” ÖZEL HABER: ŞANSER İLTAŞ- ZEYNEP ORDU

ADANA TOROS GAZETESİ

Gazipaşa Mahallesi halkının başarılı bulduğu ve güvenerek 3. kez muhtarlığa seçtiği Necati Kıpçak, TOROS’a açıklamalarda bulundu. Kıpçak, “Mahalle sakinlerimiz bana inanıyor, güveniyor. Bu güveni boşa çıkarmamak için büyük gayret sarf ediyorum ve bundan sonra edeceğim” dedi.

SORUNLARIMIZ VAR

Gazipaşa Mahallesi’nin kent merkezine yakınlığı ve diğer bazı özellikleri nedeniyle giderek değer kazandığını, ancak, çağdaş gereksinimleri karşılamak için yeterli alan bulunmadığını belirterek şöyle dedi: “Projelerimiz var ama bunları uygulayacak yerimiz yok” dedi.

MUHTARLIK ZOR

Kıpçak, “Muhtarlık hakkıyla yapılırsa çok güzel aynı zamanda kutsal bir görevdir. Ben de en iyi şekilde halkımın isteklerine yanıt vermek için elimden geleni yapıyorum. Ama muhtarlık gerçekten kolay değil. Bazen çaresiz kaldığınız oluyor” diye konuştu.

BOŞ ALAN YOK

Mahalleye yapmak istediği olduğu projeleri anlatan Kıpçak, “Mahallemizde gerçekleştirmek istediğimiz projeleri yapmak için uygun yer bulamıyoruz.  Mahalle halkım benden mahalleye park yapılmasını istiyor ama uygun bir alan olmadığı için bu isteklerini yerine getiremiyoruz.  Kıyıboyu Caddesi’nde bulunan semt pazarını kapalı semt pazarı yapmak istemiştik ancak uygun görülmedi ve yaptıramadık. Ne zaman bir proje düşünsek önümüze bir engel çıkıyor” dedi.

İŞ BULMA KURUMU DEĞİLİZ

Muhtarlığın bir iş bulma kurumu olmadığına dikkat çeken Kıpçak, “Türkiye genelinde olduğu gibi Adana’da da işsizik ciddi boyutlara ulaşmış durumda. Mahallemizde de işsizlik sorunu var mahalle halkımız bize gelip bu şikayetlerini bildiriyorlar. Ancak muhtarın bu anlamda yapabileceği bir şey yok. Ben buradan belediye başkanlarımıza sesleniyorum. Halkımız bu kadar işsizken bu toplumların uygarlaşmasını, sanatla, kültürle, sporla yakından ilgilenmesini bekleyebilir miyiz?” şeklinde dert yandı.

SAĞLIK OCAĞI YAPTIRDIK

Gazipaşa Mahallesi’nin birçok eksiği bulunduğunu ifade eden Necati Kıpçak konuşmasına şöyle devam etti: “Sağlık ocağımız yoktu yaptırdık. Park yaptırmak istiyoruz ama burada hiç kimse evini satmak istemiyor. Birkaç ev satılmış olsa belki park yeri açılır ama Gazipaşa, devamlı değer kazanıyor. Bu yüzden kimse evini, işyerini satmıyor. Taziye evi ihtiyacımız var. Bunu belediye başkanlarımıza bildirdik. İnşallah uygun bir yer bulunur ve yapılır. Mahalle halkımdan sabırlı olmalarını istiyorum istek ve dileklerine en kısa zamanda yanıt vermek için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

GAZİPAŞA GELİŞECEK

Gazipaşa Mahallesinde bazı müteahhitlerin yerinde kentsel dönüşüm uygulaması başlattıklarını belirten Necati Kıpçak, “Modern siteler yapılıyor. Bunların sayısının artacağını sanıyorum. Bu siteler yapıldıkça, çağdaş yaşam koşulları için gerekli mekanların da sayısı artacak. Gazipaşa’nın önümüzdeki yıllarda hızla gelişeceğini görüyorum. Bu gelişmenin çağdaş yaşam kalitesini artıracağına da inanıyorum. Fazla değil 5-10 yıl içinde Gazipaşa örnek gösterilecek bir mahalle olacaktır. Gelişmeler bunu işaret ediyor” dedi.

 

 

 

 

 


Yorumlar (1)