• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 24 Nisan 2019
  • 04:07
  WhatsApp
Muhteşem gecede Muhteşem birlik!

(Haber Merkezi)- Adana Taşmedreseli Ülkücüler Platformu tarafından düzenlenen “Dünden Bugüne Destanlaşan Ülkücü Hareket” konulu etkinlikte binlerce partili bir araya gelerek birlik beraberlik sergilediler.         

Adana Taşmedreseli Ülkücüler Platformu tarafından “Dünden Bugüne Destanlaşan Ülkücü Hareket” konulu gece düzenlendi. MHP Adana İl Başkanlığı ve Adana Ülkü Ocakları Başkanlığı’nın himayelerinde yapılan, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün de destek verdiği gece, SODES Gençlik Merkezi’nde düzenlendi. 

YOĞUN KATILIM OLDU

Adana Taşmedreseli Ülkücüler Platformu Başkanı Sefer Tatlı’nın ev sahipliğinde yapılan ve Taşmedreseli Ülkücüler Platformu Genel Başkanı Naim Yanık’ın da katıldığı gecede MHP MYK Üyesi Uğur Öztürk, MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Emin Canlı, MHP ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilcisi Selçuk Diker ile İl Kadın Kolları Başkanı Dudu Yaşar da hazır bulundu. İl dışından da katılımın olduğu etkinlikte Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy ve Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç da Taşmedreseli Ülkücülerin yanında oldu.

NAİM YANIK

Şehitlere saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması, ardından Kuran tilavetiyle başlayan ve binlerce partilinin katıldığı programda konuşan Taşmedreseli Ülkücülar Platformu Genel Başkanı Naim Yanık “12 Eylül denince aklıma, 5 bin Ülkücü Şehit, bir o kadar gazimiz, işkenceye uğramış on binlerce arkadaşımız, yüz binlerce mağdur geliyor.” dedi. 

MUHARREM VARLI

MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı ise, MHP’nin önceliklerine ve fedakârlıklarına vurgu yaparak şunları söyledi: “Ülkücü Hareket var olduğu günden bu yana her zaman risk almış, canı pahasına bile olsa bedel ödemekten çekinmemiş ve ülkesini böldürmemiştir. Tıpkı bugün Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğinde olduğu gibi o süreçte Başbuğ Alparslan Türkeş’in liderliğinde verilen mücadele de, ‘Önce ülkem ve milletim’ ilkesiyle yapılan mücadeleden başka bir şey değildi. Allah, o günleri bir daha bizlere yaşatmasın.” 

Varlı, MHP’nin, iktidara gelebilecek bir potansiyel yakaladığı bir zamanda 12 Eylül İhtilaliyle bunun önünün kesildiğini anlattı.

HÜSEYİN SÖZLÜ:

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, 12 Eylül ve öncesinde büyük bedeller ödendiğini belirtti. Sözlü “Milliyetçi-Ülkücü Hareketin Lideri başta olmak üzere a kadro, ana kadro ve inanmış genç evlatları hepsi çilehanelerde çürütülmüş ama buna rağmen devletine küsmemişler. Kendilerini Hz. Yusuf’un kader arkadaşı saymışlar, Yusufiyeli olmuşlar, oku emrinin itaatçisi olarak oraları medreseye çevirmişlerdir. Şimdi de ‘Taşmedreseli Ülkücüler’ olarak aramızda bulunmakta, bizleri onurlandırmaktadırlar.” diye konuştu. 

 


Yorumlar (1)