• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 18 Şubat 2019
  • 02:26
 
Muhtarlar genel kurula hazırlanıyor

 

ÖZEL HABER SERDAR AKIN

 

 

6-7 Ekim tarihlerinde Ankara’da yapılacak (TMUHK) Türkiye Muhtarlar konfederasyonu yeni genel başkanını seçecek

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonununa bağlı tüm illerdeki kongrelerinin sonuncusunu KKTC’deki Gazimağusa Muhtarlar derneğinin kongresini de yaparak 6-7 Ekim tarihlerinde Ankara’da yapılacak genel kurula hazırlanıyor.

 

KKTC Gazimağusa Muhtarlar derneğinin kongresinde bir konuşma yapan (TMUHK) Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu genel Başkanı Hüseyin Akdeniz “Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu yönetim kurulu olarak 29.07.2018 tarihinde yapmış olduğu toplantıda 06 Ekim 2018'de Genel Kurul toplantısı yapmaya karar almıştır. Camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.Konfederasyon tüzüğümüzün 'Genel Başkan, iki dönem genel başkanlık yapar, tekrar aday olamaz'' ilkesi gereği şahsım görevimi bırakıyorum. Tüzüğümüz kuralları neyi emrediyorsa ona uymak gerekir ve uyacağız”dedi.Konuşmasını sürdüren Akdeniz “Arkadaşlarıma şunu söylemek istiyorum. Gururluyum, sizleri tanıdığım için,yürekli sevdalar ile sevgiyi buluşturduğum için,hep birlikte güçlü ve büyük bir aile yarattığımız için gururluyum.

Her ne kadar köyünüze veya mahallenizdeki hizmetlere aracılık yaparsanız yapın; köyünüz ve mahallenizde, el tutmuyorsanız, insanlarınızı sevgiyle kucaklamıyor sanız, onlara gülmüyor, dertlerini sormuyorsanız, seçmenlerinizle bir arada olmuyorsanız, temsil ettiğiniz vatandaşınızın düğününde ve cenazesinde yoksanız, o seçim bölgesinde bir daha seçilmeniz mümkün değildir”dedi.Yerellik; paylaşımdır,yerellik; kucak açmak, içi içe olmaktır diyen Akdeniz “Size bir başucu kitabı bırakıyorum. ''MÜHÜR'' Yerel Yönetimlerde Köy ve Mahalle Yönetimi.Mührü anlayın ve geleceğe anlatın. Çünkü muhtar; ''MÜHÜR'' dür. Görev yaptığım süreç içerisinde istemeyerek de olsa kalbini kırdığım arkadaşlarımdan özür diliyor ve tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum”dedi.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu (TMUHK) nasıl kuruldu ?

Yıllar öncesine dönersek 2011 yılında Ankara’da Adalet ve Kalkınma partisi genele merkezinde o zamanki içişleri bakanı İdris Naim Şahin’le101 muhtar ile toplantı sonrası yola çıkan ve şu anda Türkiye genelinde 7 federasyon ve her ilde bir dernek kurarak  çalışmalara imza atan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu (TMUHK) Hüseyin Akdeniz’in en önemli yaptığı işlerden birisi ekim ayında muhtarlar günü olarak hükümete onaylattı.Geçen yedi yıl süresince Tüm Türkiye’deki illeri gezerek muhtarları bir çatı altında toplamayı başardı.Bunun yanında Muhtarların özlük haklarındaki çalışması takdire şayan bir hareketti.Muhtarların maaşları arttı ve bağkurları hükümet tarafından ödenmeye başladı.12.Temmuz.2012 yılında Ata’nın huzuruna çıkarak Türkiye Muhtarlar Konfederasyonukurdu.Bunun dışında KKTC’inde yaptığı çalışmalar sonucunda şube kurulmasına vesile oldu.Bu çalışmalar arasında bir çok bakan ile Muhtarlık müessesinin çalışmaları konusunda bir çalıştaya imza attı.Türkiye Muhtarlar Konfederasyonunun tüzüğündeki ‘Genel başkan iki dönemden fazla yapamaz’maddesi sebebiyle görevini tamamlamış oldu ve ayrıldı.

KKTC Gazimağusa muhtarlar dernek başkanı mustafa yeşilleme güven tazeledi

KKTC Gazimağusa Muhtarlar derneğinin kongresinde tek liste halinde girilen seçimde güven tazeleyen Muhtar Mustafa Yeşilleme bir teşekkür konuşması yaparak şunları söyledi “

 

 

Değerli arkadaşlarım bugün yapmış olduğumuz Gazimağusa muhtarlar dernek başkanlığına layık gören tüm muhtar arkadaşlarıma teşekkür ederim. Genel kurulumuzu şereflendiren sayın Meclis Başkan yardımcımız  Zorlu Töreye ,Milletvekillerimiz Sunat Atina’ya,Yasemin Öztürk’e, Beyarmudu belediye başkanı İlker Edip’e,Yeniboğaziçi belediye Başkanı Mustafa Zurnacılara ,Türkiye muhtarlar Konfederasyonu başkanı Hüseyin Akdeniz’e, Karadeniz bölgesi federasyon başkanı Bekir Aktürk’e,Ankara  federasyon başkanı Behçet Uyanık’a,Güney Doğu Anadolu federasyon başkanı Hatip Şeran’a,Doğu Anadolu bölgesi başkanı Azat Erdemir’e, İçanadolu federasyon başkanı Duran Koç’a, Karadeniz federasyon başkanı Şerafettin Nas’a Akdeniz federasyon başkanı Mahmut Gülcü’ye,Muğla federasyon başkanı Kadir Gümüş‘e,Marmara bölgesi federasyon başkanı Mustafa Kandemir’e,Muş dernek başkanı Turan Süme’ye,Ege bölgesi federasyon başkanı Ayşe Taylan’a,Muğla dernek başkan yardımcısı Gülgün Ülkü’ye,Tüm Mağusa muhtarları adına teşekkür eder saygılar sunarım”dedi.

 

 


Yorumlar (1)