• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Şubat 2019
  • 21:20
 
“Muhtar Demokrasinin temel taşıdır”

Güzelyalı mahallesinin muhtarı Yasemin Özer önümüzdeki yerel seçimlerde tekrar aday olduğunu ifede etti.

ÖZEL HABER SERDAR AKIN

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu genel sekreter yardımcısı ve aynı zamanda Güzelyalı mahallesi muhtarı Yasemin Özer 4.dönem için tekrar aday olduğunu belirtti.

GÜZELYALI MAHALLESİNE TEKRAR ADAYIM

Adana’nın en büyük mahallelerinde Çukurova ilçesi Güzelyalı mahallesinin şu anki mevcut muhtarı Yasemin Özer önümüzdeki mart ayında yapılacak yerel seçimlerde tekrar aday olduğunu ve seçilirse yapacak bir çok hizmetlerinin olduğunu vurguladı.36.bin seçmenin yaklaşık 14.bine yakın oyunu alarak seçildiğini söyleyen Güzelyalı mahallesi MuhtarYasemin Özer “Çukurova muhtarlar birliği genel sekreteri ve aynı zamanda Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu genel sekreter yardımcısı olarak muhtarlarımızın özlük hakları için verdiğimiz mücadele sonunda çalışmalarımız olumlu sonuçlanarak bugün muhtarlarımzın almış oldukları maaşları düzenlenmiş, belediyeler tarafından binalarımız yapılmıştır. Bu arada kendi mahallemizde birçok etkinliğe imza atarak sorunlu olan yerleri çözüme kavuşturduk” dedi.

BÜYÜK SEMT PAZARIMIZ İÇİN YER ARIYORUZ

Mahallemiz hizmetler konusunda hem Çukurova Belediye başkanımız Soner Çetin hem de Büyükşehir belediye başkanımız Hüseyin Sözlü ile gereken tüm çalışmalarımızda yanlarında olduğunu söyleyen  Güzelyalı mahallesinin muhtarı Yasemin Özer “İlçe belediyemiz Güzelyalı mahallesindeki tüm parkları bitirmiş ve gereken hizmeti almaktayız. Muhtarlığımız Yanındaki  ‘BÜLENT ECEVİT PARKI’nın yapım çalışmasına başlanmış ve çok yakında bitirilerek açılışını yapacağız. Mahallemizde düğün salonlarının bulunduğu bölgedeki  semt pazarız için yer aranıyor ve kapalı semt pazarı olarak hizmet etmesi gereken çalışmalar yapılıyor.Buaradaki semt pazarı sorununu henüz sonuçlanmasa da semt sakinlerimizin sürekli bu konuyu gündeme taşımaları muhtar olarak üzüntü duyuyoruz. Bu yüzden tekrar aday oldum ve bu sorunu çözeceğim. Büyükşehir belediyesinden gerekli altyapı çalışmalarımızda fazla sorun olmamasına rağmen gerekli yardımların yapıldığını ve bunun yanı sıra bulvarlarımızın özenle yapılarak bitirilmiştir. Bildiğiniz gibi Adnan Menderes Bulvarı benim mahallemin sınırları içinde ve çok güzel bir restarasyon la yapıldı ve şu an hizmete açıldı. En azından Menderes bulvarına bir düzen geldi ve vatandaşlarımız gayet güzel bir şekilde geziyorlar.Bu yüzden mahalle olarak aldığımız hizmetlerden dolaya çok mutlu olduğunu” ifade etti.Bu arada her mahallenin olduğu gibi Tedaş ile sıkıntı pek fazla yaşanmasa da yanmayan sokak lambalarımızı yetkililere ileterek çözmeye çalışıyoruz.

VALİ-EMNİYET-KAYMAKAMLIK  İLE İSTİŞARE

Bu kadar yoğun çalışmalarının yanı sıra Adana valisi,Emniyet müdürü ve Çukurova kaymakamı ile de sürekli istişare halinde olduklarını belirten Muhtar Özer “Hepsini ziyaret ederek ve toplumsal toplantı ile gereken çalışmaları yapıyoruz.Bundan arta kalan zamanlarımızda ise Türkiye Muhtarlar Konfedarasyonun  çalıştay toplantılarına katılarak muhtarlarımızın yaşadıkları sorunları ve engeller üzerinde çare bularak bir nebzede olsa çözmeye çalışıyoruz. Tabii Çukurova ve büyükşehir belediyelerinin yapmış oldukları toplantılarda katılarak fikirlerimizi sunmaya çalışıyoruz” dedi.

İFTAR VE AŞÜRE ETKİNLİKLERİ

Güzelyalı mahallesi muhtarlığına seçildiği günden bu yana Mübarek ramazan ayında muhtarlık önünde iftar yemekleri düzenlediklerini vurgulayan Muhtar Yasemin Özer “Semt sakinlerimize Ramazan ayında iftar vererek onların dualarını alıyoruz. Bunun yanısıra Muharrem ayı geldiği zaman iki büyük kazan aşüre yaparak yaklaşık 1500 kişiye dağıtıyoruz.Semt sakinlerimiz sağolsunlar bu etkinliklerimizde bizleri yalnız bırakmıyorlar.Buradan herekes teşekkür ediyorum”dedi.

 

 

 


Yorumlar (1)