• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Mayıs 2019
  • 22:16
  WhatsApp
‘Mecliste halkın sesi olmak için adayım’ ÖZEL HABER: Serdar Akın-Av.Halide Besler, DSP’den Çukurova meclisine neden aday olduğunu böyle anlattı:

ADANA TOROS GAZETESİ

DSP Çukurova Belediye Meclis Üye adayı Av. Halide Besler, yerel yönetimlerin en önemli kademelerinden biri olan Belediye Meclislerinde halkın yeterince temsil edilmediğini, alınan kararların çoğunun halkın yararından uzak olduğunu söyledi.

HALKIN SESİYİM

Kendisini ‘Halkın sesi’ olarak tanımlayan Av. Halide Besler ‘Ben halkım, meclise girmek istememin nedeni de halkın sesini, isteğini, beklentilerine oraya taşımaktır. Belediye Meclislerinde alınan kararlar halka danışılarak alınmıyor. Karar alınıyor, sonra, bu karar halka dayatılıyor. Vatandaş da hakkını korumak için mahkemelere koşuyor. Bunu önlemek gerek’ dedi.

YAŞAMA SAYGI

Belediye yönetimlerinin en önemli görevinin yaşama saygı olduğunu ifade eden Halide Besler şöyle konuştu: ‘Yaşamı öne alan yönetim, ihtiyacı karşılayacak ölçüde ve kapasitede yaşam alanları yaratır. Çukurova’da ne yazık ki bu yok. Oysa, Adananın en yeni yerleşim merkezi ve bunu gerçekleştirmek çok kolay, ama yapılmıyor’

PEŞİNE DÜŞECEĞİM

‘Ben bu vurdumduymazlığın, sorumsuzluğun peşine düşeceğim. Bana göre yaşam hakkını engellemek görevi kötüye kullanmaktır. Mecliste bunun hesabını soracak kişiler olmalı. Halktan kopuk, bürokrat kafasıyla alınan kararlar ve yapılan uygulamalar kimseyi mutlu etmez, etmiyor. Çukurova’da da halkın mutsuzluğu gözler önünde. Bunu gidermek için adayım’


Yorumlar (1)