• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Mayıs 2019
  • 18:42
  WhatsApp
MAR-DER'den örnek dayanışma

 

 

Mardinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MAR-DER), Dağlıoğlu Mahallesi'nde bulunan dernek binası önünde binlerce ihtiyaç sahibine destek oldu. Kurulduğu günden bu yana, sosyal sorumluluk projesi kapsamında ihtiyacı olan ailelere çeşitli destekler vererek yardımcı olan MAR-DER, bu defa da hayırseverlerin katkısı ile gıda kolisi yardımında bulundu.

ADANALILARIN YANINDAYIZ

Mardinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MAR-DER) Başkanı Mehmet Şen, daha önceden belirledikleri ihtiyaç sahiplerine tek tek ulaştıklarını ifade ederek, 'Biz, dernek olarak her zaman Adanalıların yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz.İhtiyacı olan ailelerin yüzleri güldükçe, bizler de mutlu oluyor ve büyük bir huzur duyuyoruz. Bugün binlerce ailenin mutfağına destek verebildiysek, ne mutlu bize. İhtiyacı olan her ailenin kapısına gideceğiz ve onlara destek vermeye devam edeceğiz.Bu sadece gıda yardımı ile kalmayacak. Gücümüzün yettiği her alanda, sosyal sorumluluk projelerimizle Adanalılara hizmet etmeye devam edeceğiz.'dedi.

TEK TEK EVLERİNE ULAŞTIRDIK

Yaptıkları çalışmaların tüm vatandaşlar tarafından da takdir gördüğünü belirten Başkan Mehmet Şen, 'Gıda kolisi dağıttığımız vatandaşlar arasında engelli ve yaşlılar da var. Bunların gıda kolilerini de tek tek evlerine ulaştırdık.Türkiye'de birlik ve beraberlik denilince akıllara ilk Mardinliler gelirler. Birlikte hareket eden toplumlar huzur ve refah içerisinde yaşarlar.Biz de bu misyonun bilinci ile kim olursa olsun, hiç bir ayrım yapmadan, kapılarımızı herkese açarak, ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmaya çalışıyoruz.Amacımız her şeyden önce birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirmek.'diye konuştu.

ÖNCEDEN PLAN YAPILIYOR
Mardinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MAR–DER) Sözcüsü Salih Kaplan ise yardımları önceden planlayarak ve araştırma yaparak hazırladıklarını ve kapı kapı ihtiyaç sahibi ve mağdur insanlara ulaştırdıklarını söyledi.
Kaplan, “Bu ay yapılan yardım kolisi ile binlerce kişiye yardımcı olduk.Vatandaşlarımıza yardım kolilerini ulaştırdık. Bunu düzenli bir şekilde her ay gerçekleştireceğiz. Bu hizmetin amacı ihtiyaç sahibi kişilere gitmesi ve gereken yerlere ulaştırılmasıdır. Özellikle dikkat ettiğimiz başka bir husus, yardım malzemeleri dağıtılırken alan kişinin kim olduğuna bakılmıyor. Mardinli, Şanlıurfalı, Malatyalı, Adanalı, Mersinli, Hataylı olabilir.Sadece mağdur olması ve ihtiyaç sahibi olması bizler için yetiyor.Din, dil, ırk ve renk ayrımı yapmadan yardım etmeye devam edeceğiz.Bu ay yardım paketlerinin hazırlanmasında bizlere destek veren dernek üyeleri ve işadamları Enver Ağırman, İsmail Altın, Mehmet Nur Ağırman, Leyt Hacı Cüneyt, Şehmuz Çelik, Ferhat Demir, Hayrettin Poyraz, Mesut Akar, Av. Yalçın Tunçsoy, Abdullah Öz, Ercan Çiçek ve Nuri Öncü'ye teşekkür ediyoruz.'dedi. ÖZEL HABER:İNCİ YILMAZTÜRK


 

Formun Üstü

 


Yorumlar (1)