• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Mayıs 2019
  • 21:50
  WhatsApp
Mangal kömürü 5 hayatı kararttı HABER: Halil BİLEK-Balık tuttukları sahilde kurdukları çadırda karbonmonoksit gazından zehirlendiler

ADANA TOROS GAZETESİ

Balık tutmak için gittikleri Karataş’ta kurdukları çadırda mangal kömüründen zehirlenerek hayatını kaybeden 5 arkadaş, gözyaşları arasında toprağa verildi. Gözyaşlarının sel olduğu cenaze törenlerinde yakılan ağıtlar yürekleri dağladı. Yusuf Toplaruğurlu’nun tabutuna sarılarak ağlayan eşi Deniz, “Kalbim kokuyor” derken Ali Turan’ın ablası Hülya ise, “Alim ne oldu sana Alim. Annem çok yaktın bizi. Azrail topladı götürdü. Hepsini bir arada götürdü” şeklinde ağıtlar yaktı.

Adana’yı yasa boğan olay Karataş ilçesinde meydana geldi. Dağlıoğlu Mahallesi'nde oturan Habip Toplaruğurlu, oğlu Murat, yeğeni Yusuf ile komşuları Zekeriya Kılınççı ve Ali Turan ile birlikte balık tutmak için Cuma günü Karataş ilçesine gitti. Aradan geçen 2 güne rağmen gruptan haber alamayan ve cep telefonundan ulaşamayan yakınları, Karataş’a gitti.  Sahilde arama yapan yakınları akşam saatlerinde Tabaklar Mahallesi Aydınlar sahilinde kurulan çadıra ulaştı.

Çadıra giren yakınları korkunç manzarayla karşılaştı. Olay yerinde yapılan incelemede 5 kişinin mangal kömüründen zehirlenerek hayatını kaybettiği belirlendi. Cenazeler, savcının yaptığı ön incelemenin ardından Adana Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Burada yapılan otopsinin ardından cenazeler ailelere teslim edildi.

Habip Toplaruğurlu,oğlu Murat Toplaruğurlu, Yusuf Toplaruğurlu ve komşuları Ali Turan'ın cenazesi aileleri tarafından teslim alınarak defnedilmek üzere Küçükoba Mezarlığı'na götürülürken, Zekeriya Kılınççı'nın cenazesi de Akkapı Mezarlığı'na götürüldü. Cenazelerin gelmesiyle birlikte ağıtlar gözyaşlarına karıştı. Tabutlara sarılarak gözyaşına boğulan yakınlarını teskin etmek mümkün olmadı.

Kardeşi Ali Turan’ın tabutuna sarılan Hülya, “Alim ne oldu sana Alim. Annem çok yaktın bizi. Annem çok yaktın bizi. Alim gülüm çok yaktın bizi. Çok mutluydu. Allah kimseye o acıyı vermesin Azrail topladı götürdü. Hepsini bir arada götürdü. 2 gündür haber alamıyorum. Bir haber aldık hepsi ölmüş. Azrail unutturdu” şeklinde ağıtlar yakarken Yusuf Toplaruğurlu’nun eşi Deniz ise “Kalbim kokuyor” dedi.

 


Yorumlar (1)