• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 18 Şubat 2019
  • 03:04
 
" Mahallemize hizmet vermek için Vaat vermiyoruz, çalışma yapıyoruz"

   

Seçildiği günden bu yana yaptığı çalışmalarını anlatan Yurt Mahallesi Muhtarı Arif Çetin yeni dönemde tekrar aday olduğunu açıkladı

       

Özel Haber: Serdar Akın

Girdiği ilk seçimi kazanarak Yurt mahallesine muhtar olan ve yeni dönemde muhtar adayı olarak çalışmalarına devam Arif Çetin göreve başladığı günden bu yana yapmış olduğu projelerini ve yapacaklarını anlattı. Nüfusu 45 Bin üzerinde olan ve Milletvekili ile Cumhurbaşkanlığı son seçimlerinde ise 32 bin seçmeni olduğunu vurgulayan aynı zamanda yeniden muhtar adayı olan Yurt Mahallesi Muhtarı Arif Çetin "Şimdiye kadar mahallemiz çerçevesi içinde olan Atatürk Kadın Yaşam Köyü, Meslek edindirme merkezi, Gençlik merkezi, Kreş, Kadın dayanışma evini 2014 Mart ayından bu yana semtimize kazandırdığımız projelerdir.Bunların yanısıra daha önce yapılan haberlerde proje aşamasında olan ve şimdi bitmiş olan yerlerimiz ise 71547 no'lu sokağımızda bulunan parktaki emekli evi,Hasan balıkçı parkındaki emekli evimiz bitti ve hizmete açıldı.Önceleri hiç ilaçlanmayan bölgemizde Adana Büyükşehir belediyesi ilaçlama daire başkanlığı her türlü hizmetimize koşarak ekip halinde ayda 4 kez geliyorlar ve bu arada 4 günde bir ise gece ilaçlama yaparak çok büyük emekleri olmuştur.

Mahallemiz sinekten kurtularak derin bir nefes almıştır. Görevde olduğumuz sürede sağlık ocağımız yoktu ve şu an ise 3 adet sağlık ocağımız oldu. Sağlık yaşam merkezimiz hayata geçtiğini" söyledi. Masal Parkının içindeki Su oyun parkının projesinin hazırlanarak yapıldığını ifade eden Yurt Mahallesi Muhtarı Arif Çetin "İlköğretim okulumuzun temeli atıldı ve hızla inşaatı devam ediyor. Ortaokulumuz inşaatı ise bitti ve kabası yapılıyor kısmet olursa yeni öğretim yılına yetiştirilmeye çalışılıyor. Mahallemizdeki altyapı sorunlarını tespit ederek ASKİ aracılığı ile hepsini yaptırarak su birikmelerini önlemiş olduk. Bildiğiniz gibi mahallemizin sınır notasında olan Metro güzergahında Barış Manço Bulvarı ile Huzurevi alt geçidi araç bağlantı yolu projesi hazırlanıyor ve kısmet olursa yapılmasını bekleniyor. TEDAŞ bölge müdürü Mehmet Beştaş sayesinde aydınlatma direklerimiz yapıldı ve çok yakında lambaları takıldıktan sonra lambasız sokağımız kalmayacak kendilerine teşekkür ederim. Ayrı bu kadar hizmetleri mahallemize kazandırmaları açısından Çukurova belediye başkanımız Sayın Soner Çetin'e ve Adana Büyükşehir belediye başkanımız Hüseyin Sözlü'ye çok teşekkür ederim" dedi.

 

 

YURT MAHALLESİNE NEDEN ADAYIM ?

Önümüzdeki yaklaşan yerel seçimlerde Yurt Mahallesi muhtarlığına yeniden aday olduğunu açıklayan Arif Çetin neden aday olduğunu anlattı. Mahalleye hizmet vermek için vaat etmiyoruz çalışma yaptığını belirterek şunları söyledi "Yukarıda yaptırdığımız birçok projenin tamamlanmasında katkı payımız olduğunu düşünüyorum. Bitmeyen projelerimiz var bunların yapılması için birçok yetkili ile görüşerek bunların tamamlanması için adayım.Bakın bir örnek daha vermek istiyorum.Bir etiket yaptırdım ve üzerinde mahalle sakinlerimizin istek ve talepleri için  Hizmet edebilecek ve gerekli daha doğrusu önemli telefonların olduğu bir çalışmamız oldu.Hastane,karakol,belediyeler,enerjisa,acil yardım,polıs,kaymakamlık anında bu telefonlar her zaman için gerekli olacak numaralardır.Benim bu konuda tüm Yurt mahalle sakinlerimizden sorma imkanı olanlar sorabilir gerçekten hizmet vermeye devam etmek onların oylarına tekrardan talip olduğumu duyurmak istiyorum. İlkokulumuz yapım aşamasında bunun projesini onaylattık ve inşaatına başlandı. Ortaokulumuz aynı keza inşaatı bitmek üzere bunların yapılmasında görevimizin devam etmesi durumunda kısmet olursa göreceğiz. Bu projelerimizi takip etme açısından aday oldum. Çünkü birçok projemiz ise şu an için askıda ve yeni döneme sarkmasından dolayı aday oldum ve seçildiğim takdirde tüm çalışmalarımızı bitirmek istiyorum" dedi.


Yorumlar (1)