• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 18 Şubat 2019
  • 01:47
 
Mağdurların yanındayız

İnsan Hakları Derneği Adana Şube Başkanı Av. İlhan Öngör:

İnsan Hakları Derneği Adana Şubesi olarak, yaptıkları çalışmalarda hak ihlallerine uğrayan insanların derdine çare olmaya çalıştıklarını belirten Şube Başkanı Avukat İlhan Öngör,” Biz dernek olarak mağdurların yanındayız” dedi.

İnsan haklarını kapsayan tüm konularda, mağdur olan insanlara yardımcı olmayı kendilerine hedef seçtiklerini dile getiren Av. İlhan Öngör, yanında yönetim kurulu üyeleri Av. Zelal Demiray ve Ender Aydemir ile birlikte TOROS’u ziyaret etti.

İHD Adana Şube Başkanı Av. İlhan Öngör, yönetim kurulu olarak bugüne kadar bir çok konunun takipçisi olduklarını ifade ederken şunları söyledi. “ Bize mağdur olduklarını bildiren tüm insanlarımızın sorunlarına çare bulmaya çalışıyoruz. Şubemiz bünyesinde kurulan tüm komisyonlarımız konuları takip ediyor. İnsanlarımıza yardımcı olmak bizlerin asli görevidir. İnsanlarımızın sorunsu olarak yaşamaları bizlerin tek amacıdır. Elimizden geldiği kadar insanlarımızın sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Adana genelinde ilk 8 ay içinde yaşanan olaylar ve şube yöneticilerimizin takibi sonucu ortaya çıkan sonuçlar bizi şaşırttı. Tespitlerimiz doğrultusunda 1037 olay 18 yaş altı çocuğa karşı cinsel istismar, 44 olay intihara teşebbüs eden çocuk, 2 bin 184 olay eşleri tarafından aile içi kadına karşı fiziksel şiddet, yaralama- hakaret ve tehdit, 410 olay Aile içi çocuğa karşı kötü muamele, 60 olay Aile içinde resmi ve gayriresmi eşi tarafından kadına yönelik cinsel saldırı’nın olduğu görülmüştür. Bu olayların tümünün takipçisiyiz.” 


Yorumlar (1)