• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Mayıs 2019
  • 15:52
  WhatsApp
M1 Adana AVM’de Sunay Akın sohbeti

ADANA TOROS GAZETESİ

 

(HABER MERKEZİ) - Yazıları, şiirleri ve tarih dolu hikayeleri ile tanınan Sunay Akın,“Mahya Işıkları” isimli Ramazan Sohbeti’nde birbirinden farklı ve ilginç hikayeleri ile M1 Adana ziyaretçilerini bu ramazanda da tarihte zaman yolculuğuna çıkarttı.

M1 Adana AVM, dünden bugüne hayata geçirdiği sayısız organizasyon ve etkinlikle bölgenin sosyal kültürel yaşamına bu yıl da Ramazan ayı boyunca renk katmaya devam ediyor. Bu yıl nisan ayı sonlarında başlayan ve Ramazan ayı boyunca düzenlenecek olan “SENİN İÇİN” konseptindeki etkinlikler çerçevesinde 10 Mayıs Cumartesi akşamı şair-tarihçi-yazar Sunay Akın ‘’Mahya Işıkları ‘’ adlı gösterisi ile M1 Adana AVM’de izleyenleri ile buluştu.

Sunay Akın, “Bugün Cumhuriyetimizde ne varsa kökü hep atalarımızdır, atalarımızdandır.”

 Yazıları, şiirleri ve tarih dolu hikayeleri ile tanıdığımız Sunay Akın, birbirinden farklı hikayelerle etkinliğe katılan izleyicileri tarihte dikkat çekici ve ilginç bir yolculuğa çıkarttı. Geçmişle günümüz arasında köprüler kurarak Ramazan kültürünü yaşatmaya çalışan Sunay Akın’ın  "Mahya Işıkları" etkinliği kapsamındaki meddah sunumu M1 Adana’da açık hava etkinlik alanında saat: 21:00’de başladı.  “Güzel bir ramazan akşamında siz değerli konuklarımız ile bir aradayız. Öncelikle bizleri buluşturan M1 Adana AVM yönetimine çok teşekkür ediyorum. Sevgili dostlar, bugün Cumhuriyetimizde ne varsa kökü hep atalarımızdır, atalarımızdandır. Ramazan ayında bu tür sohbetleri yapmayacağız da ne yapacağız, ramazan gecesi bu güzel insanları değil de kimi anacağız. ’’ diyerek sözlerine başlayan Akın gösteri boyunca sinevizyon eşliğinde Osmanlı tarihinden günümüze uzanan önemli tarihi kişilikleri ele alıp izleyenleri geçmiş zamandan, günümüze doğru bir yolculuğa çıkardı. "Meddah 1 saate bin kitabı sığdırabilen insandır" diyen Sunay Akın‘ın sözleri büyük alkış topladı.


Yorumlar (1)