• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 26 Mayıs 2019
  • 18:27
  WhatsApp
Liselilere Avrupa'dan prestijli sertifika ADANA'da Nezihe Yalvaç Turizm Otelcilik Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'nin 5 öğrencisi, Almanya ve İtalya'da 4 ay süren stajlarından, uluslararası prestijli DEHOGA sertifikalarıyla döndü.

Okul Müdürü Seyfi Ali Alkış, öğrencilerin Avrupa ülkelerinde okullarını ve ülkelerini başarıyla temsil ettiklerini söyledi. 10 ve 11'nci sınıf öğrencilerine yurt dışında staj imkanı sağladıklarını belirten Alkış "Öğretmenlerimizin verdiği üst düzey eğitimin başarı grafiği, Avrupa'nın en ünlü otelleri ve turistik işletmelerinden gönderilen takdirnameler ve uluslararası sertifikalarla bir kat daha değer kazanıyor" dedi.

Nezihe Yalvaç Turizm Otelcilik Meslek Lisesi Yurtdışı Eğitimleri Koordinatör Öğretmeni Ali Ramazan Arıcan da yurt dışında staj yapan öğrencilerin daha sonra hizmet verecekleri kültürü tanıma fırsatı bulduğunu belirtti. Arıcan şöyle konuştu:

"Her yıl isteyen 10 ve 11'inci sınıf öğrencilerimize yurt içi veya dışında staj imkanı tanıyoruz. Yurt dışını tercih eden öğrencilerimiz İngiltere, Almanya, İtalya veya İspanya'ya gidebiliyorlar. Öğrencilerimiz, gittikleri ülkelerin prestijli otellerinde 4 ay boyunca staj yapıyor. Bu sayede mesleki eğitimin ve pratiğin dışında, dil eğitimi de almış oluyorlar. Avrupa'nın kültürünü vizyonunu görebiliyorlar. Daha sonra burada hizmet verecekleri Avrupalı insanı tanıma fırsatı da buluyorlar. Öğrencilerimiz gittikleri ülkelerde mutfak, servis, ön büro ve kat hizmetleri alanlarında staj yapıyor. Ayrıca yurt dışında staj yapan öğrencilerimiz, dünyanın her yerinde geçerli ve hizmet sektöründe prestijli DEHOGA sertifikası ile dönüyorlar. Bu sayede dünyanın her yerinde iş bulma imkanı oluşuyor."

Stajlarını tamamlayan öğrenciler, İlayda Tüfekçiler, Mustafa Cengizhan Erdem, Lütfi Birkan Köneç, Burhan Özdağ, Galip Bilir sertifikalarını Koordinatör Ali Ramazan Arıcan ve Koordinatör Müdür Yardımcısı Alp Karatay'dan aldı.

 

 


Yorumlar (1)