• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Nisan 2019
  • 12:23
  WhatsApp
Kutlu kolları sıvadı ÖZEL HABER: Zeynep ORDU- Şanser İLTAŞ

ADANA TOROS GAZETESİ

Toros Gazetesi yeni seçilen muhtarlarla röportaj yapmaya devam ediyor. Muhtarların, Devlet ve Belediye Yetkililerinden beklentilerini sizlerle paylaşmak için bugün de Sümer Mahallesi Muhtarı Mehmet Kutlu’yu huzurunuza getireceğiz.

HALK İSTEDİ

Daha önce de Sümer Mahallesi Muhtarlığı’nı üstlenen ve bazı siyasi görevler nedeniyle ara veren Mehmet Kutlu, halkın isteğiyle aday olduğunu ve büyük destek gördüğünü ve halkın tercihiyle seçildiğini belirterek ‘Bu güvene layık olmak için gece gündüz çalışacağım. Mahalle sakinlerimin her isteğini yerine getirmek görevim olacak’ dedi.

MAHALLENİN ÖZ EVLADIYIM

Yıllardır Sümer Mahallesi’nde ikamet ettiğini dile getiren Kutlu, “Muhtar olmadan önce de mahalleme çok desteğim oldu. Mahallemin sorunlarını yakından biliyorum, Mahalle halkımı yakından tanıyorum. Ne zaman bir sorunları olsa ilk benim kapımı çaldılar. Ben de onların bu güvenini hiçbir zaman boşa çıkarmadım” dedi.

KÖTÜLÜKLE SAVAŞIRIM

Mehmet Kutlu, muhtarların mahallenin betçileri olduğunu, her ne şart altında olursa olsun, mahalle halkını kollayıp gözetmesi gerektiğini belirterek şöyle dedi: “Mahallemiz köklü bir mahalle olduğu için mahallemde uyuşturucu, kaçakçılık gibi bizleri rahatsız eden olaylar oldu. Yetkili mercilerle görüşerek mahallemizi bunlardan arındırdık. Mahallemizi ve halkımı sahiplenerek var gücümle bu konuda çalıştım. Benim ailemde bu mahallede yaşıyor. Çocuklarımıza ve gençlerimize daha temiz ve sağlıklı bir gelecek sunmak  için tekrardan muhtar oldum. Beni tanırlar, kötülükle savaşırım, kimseden korkmam çekinmem”

KÖPRÜ OLACAĞIM

Mahalleyi kalkındırmak için projeler yapacağını söyleyen Kutlu,” Güzel bir mahallemiz var. Adana’nın en güzide mahallelerinden biri diyebiliriz. Mahalle halkımın her ihtiyacını karşılamak için yetkili kurum, kuruluş ve belediyelerle sürekli irtibat halinde olacağım” diye yapacağı çalışmaları anlattı.

UYUM SAĞLAYACAĞIM

Daha öncede de muhtarlık yaptığını söyleyen Kutlu,” Önceki muhtarlık dönemimde o zamanın mevcut Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’la yeterince uyumlu çalışamadık. Şuan ki Belediye Başkanımız Zeydan Karalar gibi halka yakın, sorunlara vakıf ve başarılı bir belediye başkanıyla daha iyi çalışacağımıza inanıyorum. Kendisinden de mahallelerimize daha iyi hizmetler verebilmemiz için destek bekliyorum” diye konuştu.

EKSİĞİMİZ ÇOK

Mahallenin bir çok eksiği olduğunu belirten Kutlu, ”Mahallemin eksikliklerini biliyorum.  Daha önceki muhtarlık döneminde 9 tane çıkmaz sokağımız vardı o sokakları açtırdık. 26 sokağımızın altyapısın değiştirdik. Mahallemize yüzme havuzu, geniş çaplı çocuk parkı ve geçlerimizin boş vakitlerinde kullanmaları açısından spor tesisi yaptırmayı planlıyorum mahallemize”

ADİLANE HİZMET

 

4 bin oy alarak muhtar olduğunu ifade eden Kutlu, “Mahallemde bana oy veren ve vermeyen herkese eşit ve adilane hizmet uygulayacağım. Hiçbir ayırım gözetmeksizin çalışacağım. Mahalle halkıma buradan bir kez daha şükranlarımı dile getiriyorum” dedi.

BASINA TEŞEKKÜR

Toros gazetesi başta olmak üzere Adana yerel basınına teşekkür ederim. Bizlere göstermiş oldukları ilgi ve alaka her zaman bizi memnun eder. Toros Gazetesi Kurucusu Erden Arat’a özellikle teşekkür ederim. Basın bizim sesimizdir. Yetkili kurum ve kişilere ulaşmamızda bize köprü olur. Yerel basının önemi bu nedenle farklıdır.

KOLLARI SIVADIM

Mehmet Kutlu, bundan sonra yapacaklarını da şöyle özetledi: Kolları sıvadım ve işe başladım. Allahın izniyle Sümer Mahallesini Adananın en güzel, yaşanabilir yeri haline getireceğim. Mahalle halkımın ve azalarımın da desteğiyle zor işlerin üstesinden geleceğimize inanıyorum’


Yorumlar (1)