• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Nisan 2019
  • 13:07
  WhatsApp
Köylü DP’nin yüz karasıdır DP il Başkanı Cafer Doğan açtı ağzını yumdu güzünü

Demokrat Parti İl Başkanı Cafer Doğan, il başkanlığı döneminde Seyhan İlçe binası ve partinin otobüsünü satmakla suçladığı GİK üyesi Fatih Köylü’nün DP’nin yüzkarası olduğunu söyledi.

 

Haber: İnci YILMAZTÜRK

 

AĞIR SUÇLAMA

16 Nisan’da yapılacak referandumla ilgili basın toplantısı düzenleyen Demokrat Parti (DP) il başkanı Cafer Doğan, partinin ana kademelerinde ‘Hayır’ kararı alındığını dile getirerek Anayasa Değişikliğine hayır diyeceklerini açıkladı. Artık Particilik bitmiştir” diyen Doğan’a, eski il başkanı ve DP GİK üyesi Fatih Köylü’nün “Evet” yönünde çalışacağının hatırlatılması üzerine Köylü’ye yönelik ağır suçlamalarda bulundu.

 

İHRAÇ EDİLECEK

Eski il Başkanı ve DP GİK üyesi Fatih Köylü’nün ihraç istemiyle Yüksek Haysiyet Divanı’na verildiğini dile getiren İl Başkanı Cafer Doğan, “Fatih Köylü’nün Demokrat Parti ile hiçbir ilişkisi yoktur. Demokrat Parti’de il başkanlığı yapmıştır, ama bizim yüzkaramızdır. Seyhan ilçeyi satmıştır. Otobüsümüzü satmıştır, fatura toplamıştır. Biz hala yeni yapılandırma ile o borçları ödüyoruz” dedi.

 

DESTEK GÖRDÜ

Ağır suçlamalar ve eleştirilerde bulunan İl Başkanı Cafer Doğan, Köylü’nün Demokrat Parti’de bir ağırlığının olmadığını da ima etti. Cafer Doğan, “Fatih Köylü şu caddede yürüsün yanında 5 kişi bulamazsın. Ama ben kendi nefsime konuşuyorum. Akrabalarımı kuzenlerimi toplasam burayı doldururum” şeklinde konuştu. Doğan’ın sert açıklamaları partililerden de destek gördü.


Yorumlar (1)