• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Mart 2019
  • 03:59
  WhatsApp
Kocaispir, "Halkın sorunu bizim sorunumuzdur"

ADANA TOROS GAZETESİ

 (HABER MERKEZİ)-Cumhur İttifakı’nın AK Partili Yüreğir Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Kocaispir gittiği her yerden büyük ilgi görüyor. Esnaf ziyaretlerinin yanında,  büyük işletmeleri de ziyaret ederek halkın sorunlarını dinleyen Başkan Adayı Kocaispir, “Sizin sorununuz bizim sorunumuzdur. Adalet ve hukuk bizim ölçümüzdür” ilkesi ile belediyecilik yapacaklarını açıkladı.

Gündüzleri Akıncılar, Kazım Karabekir ve Yeni doğan esnaflarını gezen AK Parti Yüreğir Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Kocaispir akşamları da aynı bölgelerde mitingler yapıyor. Gördükleri ilginin kendilerini Belediye Başkanı yapacağını açıklayan Kocaispir “ Halkın Sorunu bizim sorunumuzdur. Bu ilkemiz ile Gönül belediyeciliğini Yüreğir halkı ile buluşturacağız. “ dedi.  

İnsanların kalbine dokunmak istediklerini de hatırlatan Başkan Kocaispir “Kuracağımız Aş evleri ile ihtiyaç sahipleri yaşlı engelli ve evlerinde yemek yapamayacak durumda olanlara sıcak yemek hizmeti vereceğiz. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda Taziye evleri yapacağız. Mahallelerimizde kadınlarımızın sosyalleşebileceği günlerini yapabilecekleri merkezler kuracağız. Cenaze evlerine ilk gün yemeği göndermeyi ve şehir dışına gönderilecek cenazeler için araçlar alacağız. Yüreğirli hemşerilerimiz arasında en güzel balkon ve bahçesi olanlara hediyelerimiz olacak bunu sürekli hale getireceğiz. Yaşlılarımızı ve bakıma muhtaçlarımızı ziyaret ederek ihtiyaçlarını karşılayacağız. Yeni doğanlara ise destek amaçlı hediyelerimiz olacak. Tek tip muhtarlık binası inşa edip, kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayarak işlerini kolaylaştıracağız. Vatandaşımızın belediyemize ilettiği talepler için mutlak surette dönüş sağlanacak ve Talep, öneri ve şikâyetler sistematik olarak takip edilecek, buna dair memnuniyet anketi yapılacak. Gençlerimin kendilerini geliştirmeleri ve keyifli vakit geçirmeleri için Gençlik Merkezleri kuracağız. Zaman zaman yarışmalar düzenleyerek halkımızı teşvik edeceğiz. Okullarımıza kırtasiye ve spor malzemeleri yardımı yaparak başarılı olmalarına yardımcı olacağız. İŞKUR, Sanayi ve Ticaret Odası ile organize Sanayi Bölgesi Yönetiminin de desteğini alarak iş garantili Meslek edindirme kursları açacağız. Mevcut Parklarımızı onaracağız, olmayan mahallelerimize çocuk parkları kuracağız. Parklara ücretsiz İnternet bağlayarak destek olacağız. Doğaya saygılı ve çevre odaklı ahşap çocuk parkları inşa edeceğiz. Kuracağımız Çocuk Köyü ile çocuklarımızın eğlenmesini sağlayacağız. Parklarda güvenlik kameraları kurarak ailelerimizin yüreğine su serpeceğiz. Su Oyun parkları Yüreğir’deki çocuklarımız hem eğlenecek hem de serinleyecek. Okullarımız ve İbadethanelerimizin bakımı ve temizlik hizmetlerini rutin olarak yapacağız. Kentsel Dönüşüm Projelerinde vatandaş ile müteahhit arasında köprü olacağız.“şeklinde konuştu.

 

 


Yorumlar (1)