• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Nisan 2019
  • 07:19
  WhatsApp
Kocaispir göreve başladı

ADANA TOROS GAZETESİ

İNCİ YILMAZTÜRK

Cumhur İttifakı'nın Yüreğir Belediye Başkanı M.Fatih Kocaispir dün eski Başkan Mahmut Çelikcan'dan görevi ve Yüreğir'in mührünü aldı. AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, AK Parti İl Başkanı Şerif Güler, AK Parti ve MHP Yüreğir İlçe Başkanları, kadın ve gençlik kolları ile belediye çalışanları ve partililerinin katıldığı devir teslim töreni oldukça kalabalık ve coşkulu geçti.

"DAVAMIZ İÇİNDE UZUN SÜREDİR YER ALMIŞTIR"

Yüreğir eski Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan görevi partilisine devir etmekten memnun olduğunu ifade ederek, "Bugün burada demokrasinin güzel bir anına şahitlik ediyoruz.  Ben iki dönemdir burada Yüreğir’e, Adana’ya hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bugün yine bu görevi arkadaşımız olan partilim Fatih Mehmet Kocaispir’e devretmekten de onur duyuyorum. Yüreğir Belediyesi’ne Cumhur İttifakı’nın başkanı olarak göreve başlayacak. Yüreğir on yılda gerek idari, gerekse de mali açıdan belirli noktaya geldi. Bu bir yarış değil. Fatih kardeşimiz partilimiz olarak bizim davamızın içinde uzun yıllar yer almıştır. Bu bayrağı kendisine milletimizin teveccühü ile devrediyorum. Almış olduğu bayrağı daha yukarıya götüreceğine inanıyorum.  Kendisini tebrik ediyorum. Bundan sonra ki süreçte de bir arkadaşı olarak yanında olacağım. Başta kendi teşkilatım olmak üzere ayrıca Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatına da bu seçimde gayret göstererek bize kazandırdıkları için kendilerini kutluyorum.  Şahsım olarak da iki dönem boyunca bu görevi bize tebliğ eden Cumhur Başkanımıza, partimize ve her şeyden önce Yüreğir halkına teşekkür ediyorum."dedi. 

"ÇELİKCAN BİR MARKADIR"

Cumhur İttifakı'nın Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Kocaispir ise bunun bir bayrak yarışı olduğunu belirterek,  " Mahmut kardeşimiz bu bayrak yarışı görevini bana teslim etti. Bu benim için bir onurdur. Mahmut Çelikcan artık Yüreğir’de bir markadır.  Yaptığı hizmetlerden dolayı kendilerine, huzurlarınızda şükranlarımı arz ediyorum. Bundan sonraki süreçte de kendilerinin tecrübelerinden daima istifade edeceğiz. Bizlerde bundan sonraki süreçte Cumhur İttifakı’nın adayı olarak AK Parti ve Milliyetçi Harekat Partisi’nin adayı olarak yola çıkmıştık.  Milletimizin bize verdiği güven başımızın tacıdır.  Milletimizin kararı başımız üstünedir. Bundan sonra sadece Cumhur İttifakı’nın adayı olarak değil tüm Yüreğirlilerin Belediye Başkanı olmaya geldim. Bu benim için büyük bir sorumluluktur.  Bu sorumluluğu taşıma noktasında gerek sizden, gerek devletimizden gerek teşkilatımızdan ve milletvekillerimizden daima destekçi olmanızı istirham ederim. Bundan sonra ki süreçte güç birliği ile Yüreğir’de yeni bir süreç başlatırız."diye konuştu.


Yorumlar (1)