• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Nisan 2019
  • 12:27
  WhatsApp
Koca şiddetine komik savunma HABER: Halil BİLEK- Eşini demir çubukla hastanelik edinceye kadar dövdüğü iddiasıyla aranan Hamza Ç., polise teslim oldu. Adliyeye çıkarılan zanlı, “Ben dövmedim merdivenden düştü” dedi

ADANA TOROS GAZETESİ

 

 

 

 

 

Adana’da cep telefonunun konuşma kaydını sildiği için 12 yıllık eşini önce tekme tokat ardından da demir çubukla döverek hastanelik ettiği ileri sürülen Hamza Ç., polis merkezine giderek teslim oldu. Hakkında uzaklaştırma kararı bulunan Hamza Ç., eşinin merdivenden düştüğünü söyledi. Eşinin kendisine iftira attığını savunan zanlı, “Çocuklarımın annesi olmasından dolayı bana iftira atmasına rağmen ondan şikayetçi değilim” dedi.

 

Aile içi şiddet olayı Sarıçam ilçesine bağlı Orhangazi Mahallesi’nde meydana geldi. Hamza Ç. ile 12 yıl önce severek evlenen ve bu birlikteliklerinden Meryem (12), Özlem (7) ve Onur (3) adında 3 çocukları dünyaya gelen Sinem Ç., bugüne kadar koca şiddetine maruz kaldı. İddialara göre kocasının “Seni öldürürüm” tehdidi karşısında ses çıkaramayan tahlisiz kadın, geçtiğimiz cumartesi günü babası Mehmet Kangal’la (60) telefonda hasret giderdi

 

Sinem Ç., ailesiyle görüşmesine izin vermeyen kocasına yakalanmamak için telefon kayıtlarını sildi. Eve geldikten sonra karısının telefonunu inceleyen Hamza Ç., görüşme kayıtlarının silindiğini görünce sinirlendi. İddiaya göre,bu duruma sinirlenen Hamza Ç.,eşini darp etmeye başladı. Karısını tekme tokat dövmesine rağmen hıncını alamayan gözü dönmüş koca sobadaki odunları karıştırmak için kullanılan demir çubukla kadına vurmaya başladı.

 

Hastanelik olan genç kadının her yeri morarırken sol kolu çatladı. Hastanede “Merdivenden düştüm” demek zorunda kalan Sinem Ç., ailesine sığınarak kocasından şikayetçi oldu. Hakkında uzaklaştırma kararı verilen Hamza Ç., yakalandı. Dayak iddialarını kabul etmeyen Hamza Ç., “Eşim merdiven boşluğunda bulunan lamba arızalı olduğu için merdivenden düştü. Eşim bana iftira atıyor. Ailesinin dolduruluşuna geliyor. Eşim şikayetinden vazgeçtiği için ve çocuklarımın annesi olmasından dolayı bana iftira atmasına rağmen ondan şikayetçi değilim” diye kendini savundu.


Yorumlar (1)