• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Nisan 2019
  • 12:17
  WhatsApp
Koca şiddeti bu hale getirdi Adana’da 35 yaşındaki 3 çocuk annesi S. Ç., cep telefonundan babasıyla görüştüğüne inanmayan kocası H. Ç. hastanelik edinceye kadar dövüldü.

Adana’da cep telefonuyla konuştuğu için 12 yıllık kocası tarafından hastanelik edilinceye kadar demir çubukla dövülen 35 yaşındaki S.Ç., kendisinin ve ailesinin hayatından endişe ediyor. Sol kolu çatlayan ve vücudunun her yeri moraran genç kadın, “Sudan sebeplerden dolayı evlendiğim günden bu yana şiddet uyguluyor. Ölümle tehdit ettiği için bu güne kadar sustum” dedi. S. Ç.’nin şikayeti üzerine uzaklaştırma kararı verilen H. Ç., polis tarafından her yerde aranıyor.

12 YIL BOYUNCA ŞİDDET GÖRDÜ

Olay Serıçam ilçesine bağlı Orhangazi Mahallesi’nde meydana geldi. H.Ç. ile 12 yıl önce severek evlenen ve bu birlikteliklerinden Meryem (12), Özlem (7) ve Onur (3) adında 3 çocukları dünyaya gelen S.Ç., bugüne kadar koca şiddetine maruz kaldı. Kocasının “Seni öldürürüm” tehdidi karşısında ses çıkaramayan tahlisiz kadın, geçtiğimiz cumartesi günü babası Mehmet Kangal’la (60) telefonda hasret gideren M. Ç., ailesiyle görüşmesine izin vermeyen kocasına yakalanmamak için telefon kayıtlarını sildi.

 

SOBA DEMİRİYLE DÖVDÜ

Eve gelen ve karısının telefonunu inceleyen H. Ç., görüşme kayıtlarının silindiğini görünce sinirlendi.  Eşinin babasıyla görüştüğüne inanmayan H. Ç. öfkelenerek genç kadını darp etmeye başladı. Karısını tekme tokat dövmesine rağmen hıncını alamayan gözü dönmüş koca sobadaki odunları karıştırmak için kullanılan demir çubukla kadına vurmaya başladı. Evde bulunan ve annelerinin çığlıklarından korkan 3 çocuk yan odada birbirlerine sarılarak gizlendi.

“MERDİVENDEN DÜŞTÜ”

Yaklaşık yarım saat boyunca kocası tarafından darp edilen S. Ç., can havliyle kendisini sokağa atarak komşusuna sığındı ve babasını aratarak yardım istedi. Anne Nazmiye ve baba Mehmet Kangal kızlarını yanlarına alarak önce dünürlerinin evine gitti. İki aile konuşurken o sırada H. Ç., “Bu kapıdan çıkarsan bir daha geri dönüşü olmaz” diyerek eşini yine tehdit etti. Darp edilen kadın daha sonra “Merdivenden düştü” bahanesiyle hastaneye giderek tedavi altına alındı.

“ŞİKAYETÇİYİM”

Sol kolu çatlayan ve vücudunun her yeri moraran genç kadının ağrıları şiddetlenince tekrar hastaneye gitmek zorunda kaldı. Ailesinin de desteğini arkasına alan genç kadın kocasından şikayetçi oldu. Yıllarca sudan sebeplerden dolayı koca şiddetine maruz kaldığını söyleyen M. Ç., “Her zaman dayak yiyordum tehdit edildiğim için susuyordum ama bu seferki çok kötüydü. Demirle her yerime vurdu. Kendisinden şikayetçiyim. Benim ve ailemin can güvenliği yok. Yetkililerin bana ve aileme sahip çıkmasını istiyorum. Kendisinden boşanacağım” diye konuştu.


Yorumlar (1)