• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Nisan 2019
  • 04:17
  WhatsApp
Kayıp atlar bulundu

Kimliği belirsiz kişiler tarafından çalındığı iddia edilen yaklaşık 500 bin lira değerindeki Tell Me Mama isimli yarış atıyla 6 aylık yavrusu, haradan 4 km uzaklıkta bulundu.

 

Halil BİLEK

 

ÇALDILAR İDDİASI

Sarıçam ilçesine bağlı İncirlik Atatürk Mahallesi’nde Mustafa Katar (45) adlı at yetiştiricisinin harasından çalındığı iddia edilen atlar, haradan 4 kilometre uzaklıkta bulundu. İddiaya göre; hırsızlar katıldığı yarışlarda birçok birinciliği bulunan ve sakatlandığı için yarışlardan çekilen Tell Me Mama isimli İngiliz kısrağı ile henüz isim konulmayan 6 aylık yavrusunu çaldılar.

 

4 KM UZAKLIKTA BULUNDULAR

Atlara yem vermek için sabaha karşı 04:00’te evinini altındaki ahıra inen Katar, atlarını görmeyince göremeyince durumu polise bildirdi. Olay yerine sevk edilen polislerle karakola giden Katar, ifadesini verdikten sonra otomobiliyle mahallenin çevresinde atları aramaya başladı. Katar, atları haradan 4 kilometre uzaklıkta yalnız halde buldu.

 

500 BİN TL DEĞERİNDE

Hayvanlarını korkmuş halde bulduğunu söyleyen Katar, “Atlarım yularlarından çıkarak hırsızların elinden kaçmış olmalı. Tell Me Mama’ya gebe olmadan önce 400 bin lira teklif gelmişti ancak satmadım. Yarışlarda çok iyi dereceler yapıyordu. Atım 4-5 kez üst üste yarış kazandı. Diğer yavruları da yarışlar kazandı. Atın gerçek değeri 500 bin lira. Çok değerli bir at” dedi.


Yorumlar (1)