• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Nisan 2019
  • 06:22
  WhatsApp
Karnaval heyecanıyla yaşama yol vermediler

ADANA TOROS GAZETESİ

ÖZEL HABER: SERDAR AKIN

Karnavalda bazı olumsuzluklar da yaşandı. Bunlardan biri, Gazipaşa Bulvarı ile Toros Caddesi’nin kesiştiği noktada başladı Ordu Caddesi’ne kadar devam etti. Hasta almaya gelen ambulans ile bir itfaiye aracı binlerce kişinin oluşturduğu kalabalığı dakikalarca geçemedi.

VATANDAŞ DESTEĞİ

Karnavalın en hararetli anında hasta alması için çağrılan ambulans kalabalığın içinde yol bulamadı. Bu sırada gelen bir itfaiye aracı da geçit bulamayınca, bazı duyarlı vatandaşlar harekete geçti. Trafik polisi gibi çaba harcadılar.

POLİS MÜDAHALESİ

Bu kargaşaya biraz sonra Denizlispor’a 4-3 yenilen Adanaspor futbolcularını taşıyan kulüp otobüsü de katıldı. Taraftar tepkisine karşı önlem alan polislerin eskortluğunda kalabalığa dalan otobüs sıkışıp kaldı. Polisler kalabalığa anons yaparak yol açmalarını sağladılar. Adanaspor otobüsü geçit buldu ama sıkışan ambulans için yol bulmak o kadar kolay olmadı.

KORİDOR AÇTI

Ambulans şoförü sireni çalıştırarak kalabalığı uyara uyara kendine bir koridor açtı ve zorlukla ilerleyerek, Ordu caddesine kadar ulaşmayı başardı. Bu arada karnavala katılanların ambulansın geçmesi için çaba gösterdikleri ancak pek başarılı olamadıkları görüldü. Trafik tıkanıklığının ambulans ve itfaiyeyi engellediği anlarda, vatandaşların ‘Yaşama yol ver’ diye kalabalığı uyarmaları dikkati çekti.


Yorumlar (1)