• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Nisan 2019
  • 12:12
  WhatsApp
Karnaval hedefine ulaştı

ADANA TOROS GAZETESİ

(AA) - Adana Valisi Mahmut Demirtaş, bu yıl 7’ncisi düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın şimdiye kadar yapılmış en iyi ve en fazla ilgi gören karnavallardan olduğunu açıkladı. Karnavalı kapsamında gerçekleştirilen 3. Portakal Çiçeği Koşusu’nu izleyen Vali Demirtaş, Karnavalın açılış gününe 700 bin kişinin katıldığını ve bu rakamın kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Demirtaş, "Karnavalda herhangi bir asayiş problemi olmadı. Bizi en fazla mutlu eden yönü bu. Huzur ve güvenlik içerisinde karnavalımızı sonlandırdık" dedi. 

"Nisan'da Adana'da" Komitesi Başkanı Ali Haydar Bozkurt  ise 7 yılda karnavalın çok büyüdüğüne işaret ederek, bu yıl düzenlenen etkinliği Adana halkı olarak alınlarının akıyla tamamladıklarını vurguladı. Şehir dışından yaklaşık 250 bin kişinin geldiği aktaran Bozkurt, yüzlerindeki gülümsemeleriyle insanların Adana sokaklarını doldurduğunu ifade etti.

Bozkurt, spor ve sanat gibi birçok aktivitenin iç içe geçtiği bir karnaval yaşandığını dile getirerek, şöyle devam etti:

"Karnaval, önümüzdeki yıllarda bölgemizin, ülkemizin tanıtımına, turizmine ciddi katkı sağlamaya devam edecektir ve katlanarak büyüyecektir. Portakal Çiçeği Koşusu'nun düzenlenmesinden de büyük onur duyduk. Böyle bir koşuyu programlarına almış olmalarından dolayı Türkiye Jokey Kulübüne teşekkür ediyoruz. Bu koşunun her yıl nisan ayının ilk haftasında Adana'da yapılacak olmasından dolayı da onur duyuyoruz."


Yorumlar (1)