• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Mayıs 2019
  • 05:32
  WhatsApp
Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası

ADANA TOROS GAZETESİ

 

 (AA) - Adana'da, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında sürücüler, trafik kuralları konusunda bilgilendirildi.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Mehmet Nuri Sabuncu Bulvarı üzerinde, sürücülere kurallara uymaları tavsiyesinde bulundu.

"Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" uygulamasıyla ilgili de bilgi veren Demirtaş, daha sonra Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu gişelere yakın mevkideki uygulama noktasında uzun yol sürücülerini bilgilendirdi.

Uygulama noktasındaki yaşam çadırında sürücüler ve yolcularla bir araya gelen Demirtaş, sürücülerden yorgun şekilde araç kullanmamalarını istedi.

Demirtaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, sürücüleri, hız yapmamaları, emniyet kemeri kullanmaları, trafik kurallarına uymaları konularında uyardıklarını kaydetti.

İçişleri Bakanlığı'nın, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımını yaygınlaştırılması amacı ile "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla başlattığı uygulamayla sürücülerin ve yayaların daha duyarlı olmaya başladığını dile getiren Demirtaş, "Alınan tedbirlerden dolayı da Türkiye genelinde ölümlü trafik kazalarında yüzde 41 oranında bir azalma meydana geldi. Demek ki her şey eğitimle oluyor. Bu eğitimi arttırmayı düşünüyoruz. Vatandaşlarımızı ve sürücülerimizi daha dikkatli olmaları konusunda uyarmaya devam edeceğiz. Kazasız, belasız bir yıl olmasını temenni ediyor, sıfır kaza sıfır ölüm diyoruz."

 


Yorumlar (1)