• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Mart 2019
  • 07:05
  WhatsApp
Karalar ve Çetin'den ortak tavır ÖZEL HABER:İNCİ YILMAZTÜRK- 'Örgüt emekçilerinin sesine kulak verilmelidir'

çetin, karalar

 

 

 

 

CHP Genel Merkezi tarafından Çukurova Belediye Meclis Üyeliğinin belirlenmesi için temayül kararı alınmıştı.57 tane Çukurova Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı da temayüle girmek için imza vermişti. Ancak 13 Ocak'ta yapılacak olan bu temayül yoklaması önceki gün yine CHP Genel Merkezi tarafından iptal edildi.CHP Çukurova Örgütü üyeleri ve belediye meclis üyesi aday adayları konuya tepki göstererek, temayül yoklamasının iptalinin doğru olmadığını ifade ettiler. CHP'li Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Müzeyyen Şevkin, Orhan Sümer, Burhanettin Bulut ve Adana İl Başkanı Emrah Kozay, cumartesi günü CHP Çukurova İlçe Başkanlığı'nda partililer ile bir araya gelerek sorunlarını dinlediler ve konunun takipçisi olacaklarını ifade ettiler.

Diğer taraftan CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de sosyal medya hesaplarından duyuru yaparak örgüt emekçilerinin ön seçim taleplerinin doğru olduğunu ifade ettiler. Başkan Karalar hayatı boyunca halkın ve tabanının sesine kulak verdiğini belirterek, ' Ben hayatım boyunca halkın ve tabanın sesine kulak verdim. Meclis üyelikleri için Seyhan'da, Çukurova'da, Yüreğir'de ve diğer bütün ilçelerde fermuar yöntemi ile önseçim yapılmalıdır.Örgüt emekçilerimizin sesine kulak vermeli ve destek olmalıyız.Önseçim yapılması, yalnızca bir kesimi değil, bu partiye emek eden her kesimi memnun eder. Herhangi bir ittifak var ise onlar da fermuar yöntemi ile kontenjandan listeye dahil olabilirler.'dedi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ise sosyal medya hesaplarından şu açıklamayı yaptı:

Önseçim şart.Değerli yol arkadaşlarım;Hayatım boyunca parti içi demokrasiyi ve önseçimi savunmuş bir arkadaşınızım. Partimin her üyesi benim için eşit oranda değerlidir. Bugüne kadar yapılan önseçimlerde tarafsız davranmamın ve hiçbir aday adayının yanında veya karşısında yer almamamın nedeni de budur. İkinci kez Çukurova Belediye Başkanlığına adaylığımın açıklanmasından hemen sonra İlçe Başkanımız Sayın Ali Uçar ile birlikte önseçim yapılması için destek oldum. Hatta önseçimin yapılacağı Çukurova Elektrik Lisesi'nin ayarlanması konusunda Çukurova İlçe Kaymakamı'mıza ricada bulunup İlçe Başkanımızla görüşmesini sağladım. Genel Merkezimiz aldığı bir kararla ittifak yapılacak il ve ilçelerin tamamında önseçim yapılmayacağını duyurmuştur. Bu karardan en çok üzüntü duyanlardan biriyim. Meclis üyesi adaylarımız birbirinden değerli ve liyakat sahibi yol arkadaşlarımızdır. Bir süredir önseçim için ciddi bir hazırlık ve çalışma içinde olduklarını da izliyorum. Genel Merkezimiz'in aldığı tüm kararlara saygı duymakla birlikte bu kararlarını tekrar gözden geçirmelerini diliyor, sonuna kadar önseçimi savunmaya devam edeceğimi bilginize sunuyor ve tüm yol arkadaşlarımı saygı ve sevgiyle kucaklıyorum. 
 

 

 


Yorumlar (1)