• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Nisan 2019
  • 06:21
  WhatsApp
Karaisalı’da tapu sevinci ÖZEL HABER

ADANA TOROS GAZETESİ

Karaisalı’da tapu sevinci yaşanıyor. Yıllardır Karaisalı Belediyesi ile Maliye Hazinesi arasındaki imar düzenlemesi anlaşmazlığı Belediye Başkanı Sadettin Aslan’ın girişimleriyle çözüme kavuşturuldu. Ceceli, Karapınar ve Selampınar köylerinde yüzlerce aileyi ilgilendiren tapu sorunu yeni imar düzenlemesiyle sona erdirildi.

TAPU VERİLİYOR

Karaisalı Belediye Başkanlığına yeniden seçilen Sadettin Aslan, konuyla ilgili bir duyuru yaparak, adı geçen köylerde tapu alamayanların Belediye Emlak ve İstimlak müdürlüğüne başvuruda bulunmaları halinde tapularını alabileceklerini sorunun ortadan kaldırıldığını bildirdi.

YENİ PLAN

Başkan Sadettin Aslan tarafından yapılan duyuruda şöyle denildi: “İlçemiz Merkez Mahallelerinde ( Çeceli, Karapınar, Selampınar ) Belediye Başkanlığımız ile Maliye Hazinesi ve vatandaşlarla mahkemeleşmeye sebep olan imar planı, yeniden yapılarak yeni plana göre arsa ve arazi düzenlemesi Belediyemiz İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından mahkeme kararlarına uygun olarak yapılmıştır. Vatandaşlarımızın, yapılan 3 yıllık çalışma sonucunda tekrar tescil edilen yeni tapularını Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'müze başvuru yaparak alabilirler.”


Yorumlar (1)