• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 26 Mayıs 2019
  • 17:18
  WhatsApp
Kahraman babaanne Torunun otomobilini yakmak isteyen kadını saksı atarak engelleyen 70 yaşındaki Sevim Zengin, otomobilin yanında süpürge ile nöbet tutmaya başladı

Adana’da A.B. (28) adlı genç kız, barışma teklifini reddeden eski erkek arkadaşının otomobilinin üzerine ispirto dökerek ateşe vermek istedi. Bu sırada balkona çıkan Harun Zengin'in (30) babaannesi Sevim Zengin (70), soğan ekili saksıyı A.B.'nin üzerine atarak aracı kundaklamasını önledi.

Olay, Seyhan ilçesine bağlı  Yeşilevler Mahallesi'nde meydana geldi. Sevim Zengin'in birlikte yaşadığı torunu Harun Zengin, bir süre önce kız arkadaşı A.B.'den ayrıldı. A.B.'nin barışma teklifini kabul etmeyen Zengin, sabah evden çıkıp yaya olarak işe gitti. Harun Zengin'in ardından iddiaya göre eski kız arkadaşı A.B., sokağa gelerek evin önünde bulunan otomobilinin üzerine ispirto döktü.

Bu sırada balkona çıkan Zengin'in babaannesi Sevim Zengin, durumu fark edip, balkondaki soğan ekili olan saksıyı A.B.'nin üzerine doğru attı. A.B. paniğe kapılıp kaçtı. Zengin'in ihbarı üzerine gelen polis, A.B.'yi kısa sürede yakaladı ve ifadesini almak için karakola götürdü. Torunun otomobilinin yanında elinde süpürge ile nöbet tutan yaşlı kadın, “Arabayı yakmak istedi, bende soğan saksısını başına attım” dedi.


Yorumlar (1)