• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Şubat 2019
  • 12:01
 
Kadınlar pasta yapmayı öğreniyor

Kadınlar pasta yapmayı öğreniyor

 

(DHA) - ADANA Büyükşehir Belediyesi Reşatbey Gençlik Eğitim Merkezi’ndeki 8 haftalık eğitimlerde kadınlar, yemek ve pasta yapmanın inceliklerini keşfediyor, hünerlerini sergiliyor.

Adanalılara kişisel gelişim, meslek edindirme ve hobi kurslarıyla yeni ufuklar açan Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz açtığı aşçılık ve pastacılık kurslarına katılan kadınlar, lezzetin sırlarını öğreniyor. Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı Reşatbey Gençlik Eğitim Merkezi’nde usta aşçıların verdiği kursa dahil olan Adanalı kadınlar, yemek ve pasta yapmanın inceliklerini keşfediyor, hünerlerini sergiliyor.

30 kişilik gruplar halinde haftada 2 gün olmak üzere 8 haftalık kurslara katılan kadınlar, tam donanımlı mutfakta öncelikle mutfak terimleri, profesyonel malzemeler, pişirme yöntemleri, doğrama tekniklerini gibi temel bilgileri teorik olarak öğreniyor. Daha sonra sıcak ve soğuk salatalar, farklı makarna çeşitleri, pizza, tavuk, et ve balık yemeklerine kadar pek çok özel tarifin sırlarını keşfediyor. Pastacılık kursuna katılanlar ise tatlı ve tuzlu pastalar, kurabiyeler, kekler, sütlü tatlılar, hamur tatlıları, pasta malzemeleri ve yaş pasta yapımı, butik kurabiye yapımını gibi konularda eğitim alıyor.


Yorumlar (1)