• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Nisan 2019
  • 04:28
  WhatsApp
‘Jandarma huzur ve güvenimizin teminatı’ ​(Haber Merkezi)- Adana Valisi Mahmut Demirtaş, jandarma teşkilatının kuruluşunun 178. yıl dönümünü kutladı. Demirtaş, jandarma teşkilatının kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, jandarmanın kurulduğu ilk yıldan itibaren vatan savunması, ülkenin bölünmez bütünlüğü, milletin huzur ve güvenliğinin sağlanması yolunda üstün bir hizmet anlayışıyla görev yaptığını belirtti.

HERYERDE VARLAR
Türkiye'nin en ücra köşelerinde dahi büyük bir azim ve kararlılıkla, vatan, bayrak ve millet sevdasıyla görev yapan ve daima içi içe olduğu milleti tarafından güven ve takdirle anılan jandarma teşkilatının, kanunlara, insan hak ve özgürlüklerine saygılı bir anlayışla üstlendiği güvenlik hizmetini, en güzel ve başarılı şekilde sürdürdüğünü dile getiren Demirtaş, şunları kaydetti: "Ülkemizin göz bebeği olan silahlı kuvvetlerimizin ayrılmaz bir parçası ve millete açılan penceresi olan jandarma teşkilatımızın, kurumsallığından ve kaynaşıp bütünleştiği milletimizden aldığı güçle, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da gurur kaynağımız olmaya ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin etkinlik, caydırıcılık ve saygınlığına katkı sağlamaya devam edeceğine olan inancım tamdır. 

ATATÜRK SEVGİSİ
Milletimizin egemenlik ve bağımsızlığı ile ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve güvenliğinin sağlanması yolunda sürdürülen terörle mücadele operasyonlarında, canları pahasına büyük bir cesaret ve kahramanlık örneği sergileyen jandarma teşkilatımızın kuruluşunun 178. yıl dönümünü kutluyorum. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürkve Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanları olmak üzere, vatanımız ve milletimiz için canlarını seve seve veren kahraman şehitlerimiz ile gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Jandarma Teşkilatımızın tüm mensuplarına başarılar diliyor, sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum."


Yorumlar (1)