• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Mayıs 2019
  • 22:14
  WhatsApp
İyi Parti Adana Milletvekili adayı Dr. Metanet Çulhaoğlu: Metro sorununu biz çözeceğiz

İyi Parti Adana Milletvekili adayı Dr. Metanet Çulhaoğlu: Metro sorununu biz çözeceğiz

ÖZEL HABER: ALİ BOZ- SERDAR AKIN

Yıllardır kanayan yara haline gelen ve halen borcundan dolayı İller Bankasından gelen paranın büyük bir bölümünün kesildiği Metro, (Hafif raylı sistem) konusunda Adanalılara müjde veren İyi Parti Adana Milletvekili adayı dr. Metanet Çulhaoğlu, “Bugün Adana’da ulaşım konusu hızlı bir şekilde ele alınarak çözüm üretilmezse önümüzdeki yıllarda Adanalı çile çekecektir. Metronun yükü iyi parti iktidarında devlet tarafından çözüme kavuşturtacaktır.” Dedi.

TOROS Gazetesine nezaket ziyaretinde bulunan İyi Parti Adana Milletvekili adayı Metanet Çulhaoğlu, gündemi değerlendirdi. Çulhaoğlu İyi Parti olarak halkın büyük teveccühünü kazandıklarını görmekten memnunluk duyduklarını ve 5 aylık mazisi olan İyi Parti’nin siyasetin dengelerini bozduğunu ve vatandaş tarafından iktidara yürüyen parti olarak dillendirilmesi iktidar partisinin kimyasını bozduğunu belirtti.

Metanet Çulhaoğlu açıklamalarında şu görüşlere yer verdi. “ Mevcut iktidarın Adana’ya bakışı açısı bellidir. İyi Parti iktidarında gençlerimiz iş bulana kadar ailelerine yük olmayacak oranda maaş bağlanarak mağduriyetleri giderilecektir. Kan giren haline dönüşen eğitim de ise günü birlik politikalar yerine sağlam iyi analiz edilerek hazırlanan uzun vadeli politikalar uygulanacaktır. Ayrıca Adana sanayisine, tarımla uğraşan çiftçilerimize onları rahatlatacak gerekli destekler verilecektir. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. İyi Parti İktidarında sıkıntılar sona erecektir. Bugün sanayicimiz ithalatı dolar, ihracatı Euro ile yaptığı için sermayesinden yemektedir. Çiftçilerimiz Adana tarımında önemli bir şehrimizdir. Zor şartlarda ekim yapmaktadırlar. Tohum, gübre ve mazot fiyatlarının yüksek olması çiftçimizin ürettiği malın karşılığını alamaz duruma getirmiştir. Bunlar yetmiyormuş gibi hükümetin sulama birliklerini lav etme yönündeki yaklaşımı suyu da özel sektöre devretme girişimleri artık ayyuka çıkmıştır. Tarım ülkesi olan Türkiye’yi üretemez duruma getirmek yanlışlığın daniskasıdır. Samanı dahi ithal ediyorsa işte burada ithal eden ülkelerin başında geldiğimizin göstergesidir. İyi Parti iktidarında Adana sanayisinde tarımla uğraşan çiftçilerimize onları rahatlatacak destek verilecektir.”

Çulhaoğlu açıklamalarını söyle sürdürdü: “İyi Partiye karşı tüm engellemelere rağmen bugün Cumhurbaşkanlığı seçiminin sayın liderimiz Meral Akşener   Hanımefendi’nin halkın büyük desteğini olarak Cumhurbaşkanlığında  milletin adayı olarak oturacağı aşikardır. Biz teşkilatlar ve adaylar olarak önümüzdeki günleri durmaksızın çalışarak en iyi şekilde değerlendirerek Adana’da hem milletvekili, hem de Cumhurbaşkanlığı seçiminde İyi parti’nin 1.ci parti olacağımıza inanıyoruz. Ülkenin içerisinde bulunduğu şartları göz önüne aldığımızda 16 yıldır iktidarda olan AKP’nin seçim vaadi olarak Türkiye’ye demokrasi, özgürlük, hukukun üstünlüğünü getirmeyi vaat etmesi sonun başlangıcı olduğunun göstergesidir. Halkımıza bu vaatler 2002 yılında yapılmıştı. Yıl 2018 bugün OHAL  ile seçim yapar durumuna geldik. Hukuka güvenin azaldığı ülkemizde şartlar her geçen gün ağırlaşıp doların frenlenememesi ekonomiyi alt üst etmektedir. 2016 yılında dolar 3,02 iken asgari ücret maaşı 430 dolar,  2017 de dolar 3,65 asgari ücret 365 dolar, bugün dolar 4,68 asgari ücret  3.41 dolar  olduğunu görmüyoruz.  Yani asgari ücretlinin maaşı 89 dolarlık bir kayıp söz konusudur. Emekli, memur, İşçi enflasyon iyelik düşünülmüştür.  Doların 2017 den bu tarafa %19,5 değer kaybetmiş olması gizli devalizasyon olup sayın ekonomiden sorumlu Mehmet Şimşek 1 ay önce yağmurun geleceğini tedbir alınması gerektiğini söylediğinde azarlanarak böyle bir şey olmayacağı söylenmişti.  Doların, Euro’nun yükseleceğini, yağmurun geleceğini söyleyeni haklı çıkarmıştı. Bu şartlar altında Ülkenin İyi Parti iktidarına ihtiyaç olduğu gerçeğini görmek lazımdır. İyi Parti olarak biz Türkiye’yi eski günlerine döndürmek çalışmalarımızı tamamlamış durumdayız. Meral Akşener ile Türkiye yeniden eski günlerine kavuşacaktır.” İyi Parti Adana Milletvekili adayı Metanet Çulhaoğlu, 24 Haziran da yapılacak olan Hem Milletvekili, hem de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde vatandaşların İyi Parti’ye oy vermelerini istedi. Çulhaoğlu, karanlıktan çıkışın tek adresinin İyi Parti olduğunu söyledi.


Yorumlar (1)