• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 23 Ocak 2019
  • 16:56
 
‘İsteseydim öldürürdüm’

Karısını 9 bıçak darbesiyle delik edeşik eden sanıktan şaşırtan savunma:

(A.A.)- Adana'da, boşanmak isteyen eşini 9 yerinden bıçaklayan sanığın, 41 yıl hapis cezası istemiyle yargılandığı davaya devam edildi. Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Serkan Taciroğlu (38), sanığın eşi Dilek Taciroğlu (37) ve avukatları katıldı.

ESİR HAYATI

Müşteki Taciroğlu'nun diğer ağabeyi Kemal Gülener ise kardeşinin, eşi tarafından 3-4 kez dövüldükten sonra darp raporu alıp yanına geldiğini anlatarak, "Kardeşim bayramlarda bile bize gelemiyordu. Adeta mahkum hayatı yaşıyordu. Dayak yediğinde gelirdi. Eşi de alkol alıp evimizin yanında huzursuzluk çıkartırdı." diye konuştu.

ÖLÜMDEN KURTULDUM

Savcı, tanıkların dinlenmesinin ardından verdiği mütalaasında, sanık Taciroğlu'nun, eşini öldürmeye teşebbüs etmek suçundan cezalandırılmasını ve tutukluluğunun devamını istedi. Mütalaaya karşı söz hakkı verilen Dilek Taciroğlu, eşinden şikayetçi olduğunu belirterek, "Beni öldürebilirdi. 10 yıldır beni öldürmeye çalışıyordu." dedi.

İSTESEYDİM ÖLDÜRÜRDÜM

Sanık Serkan Taciroğlu ise eşini öldürme gibi bir kastının olmadığını iddia ederek, "Eğer kastım olsaydı öldürürdüm. Öldürmek için fırsatım vardı. Kullandığım bıçak ekmek bıçağıydı, öldürmeye tek bir darbe yeterdi. Bana söyledikleri beni tahrik etti." şeklinde konuştu. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verip duruşmayı erteledi. Serkan Taciroğlu, boşanmak isteyen eşi Dilek Taciroğlu'nu, 22 Kasım 2017'de Seyhan ilçesi Bakımyurdu Caddesi'nde 9 yerinden bıçaklamıştı. 

 

 


Yorumlar (1)