• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Nisan 2019
  • 12:43
  WhatsApp
iMPARATOR Fatih Terim'in acı günü Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in babası Talat Terim, Adana'da tedavi gördüğü hastanede 94 yaşında yaşamını yitirdi.

Acı haberi alan Terim ailesi üzüntü yaşadı. Acıbadem Adana Hastanesi Direktörü ve Başhekimi Prof. Dr. Bülent Soyupak, yaptığı açıklamada, Talat Terim'in bir süredir genel durum bozukluğu nedeniyle sağlığının takibe alındığını ve yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğünü hatırlatarak, "Kendisini bu sabah saat 08.50'de kaybettik. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz." ifadelerini kullandı.
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, babası Talat Terim'in vefat ettiği hastaneye geldi.Fatih Terim, babası Talat Terim'in vefat haberinin ardından İstanbul'dan özel uçakla Adana'ya hareket etti.Beraberinde Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak ile geldiği kentte babasının cenazesinin bulunduğu Acıbadem Adana Hastanesine geçen Terim, burada başhekim Prof. Dr. Bülent Soyupak ve bir grup taraftar tarafından karşılandı.Terim, aile yakınlarıyla hastanenin konferans salonunda bir araya gelerek taziyeleri kabul etti.Adana Valisi Mahmut Demirtaş da İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ile hastaneye gelerek Terim ailesine başsağlığı dileklerini iletti.Demirtaş, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları söyledi:"Fatih hoca hepimizin sevdiği bir isim, bu memlekette herkesin sevdiği bir isim. Babasını bugün kaybettik. Fatih hocamızı başsağlığı için ziyaret ettik. Allah rahmet eylesin, mekanını cennet eylesin. Fatih hocama da ailesine de Allah sağlık sıhhat versin."

Galatasaray Kulübünden başsağlığı mesajı

Galatasaray Kulübünün Twitter hesabından, Terim ailesine başsağlığı dileğinde bulunuldu.  Açıklamada, "Teknik direktörümüz Sayın Fatih Terim'in babası Talat Terim'in vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Talat Terim'e Allah'tan rahmet, Sayın Hocamız Fatih Terim'e ve Terim ailesinin tüm mensuplarına başsağlığı ve sabırlar dileriz." ifadesi kullanıldı.

Talat Terim bugün Adana Asri Mezarlık Camii'nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası Adana Asri Mezarlığı’na defnedilecek.

 

 


Yorumlar (1)