• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 18 Şubat 2019
  • 01:50
 
'Hedeflerimiz ve projelerimiz Büyükşehir'e yönelik'

ÖZEL HABER:İNCİ YILMAZTÜRK

 

Çukurova Belediye Başkanı Çetin gazetemizi ziyaret etti, yaptıkları hizmetleri anlattı

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)'nin yerel seçimlerde Adana'da oy patlaması yapacağını ifade eden Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 'Başta Büyükşehir olmak üzere, ilçe belediyelerinde de başarıyı yakalayacağız.Şu anda 3 olan CHP'li belediyelerin sayısını artıracağız.'dedi.

SAMİMİ SOHBET

Gazetemizi ziyaret eden Başkan Çetin, Toros Gazetesi Kurucusu Erden Arat, Gazetemiz Genel Koordinatörü İnci Yılmaztürk, Spor Müdürümüz Hüseyin Arat ve Yazı İşleri Ekibimiz ile samimi bir sohbet gerçekleştirdi. Çukurova Belediyesi olarak bugüne kadar çok sayıda hizmete imza attıklarını ifade eden Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 'İlçemize 13 Emekli Dinlenme Evi, 7 Semt Kreşi, 4 Kadın Sohbet ve Dayanışma Evi, 4 Oyun Su Parkı, 85 yeni park ve oyun alanı, 4 kütüphane, Atatürk Kadın Yaşam Köyü, Hemşehri Dernekleri Kampüsü, Planetesyum Uzay ve Gözlem Evi ile çok sayıda hizmeti kazandırdık.'dedi.

BÜYÜKŞEHİR'İ ALACAĞIZ

Çukurova İlçesi'ne yaptığı hizmetleri Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile taçlandırmak istediğini belirten Başkan Çetin, '2009 yılında Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ilan edilip, bir hafta sonra görevden alınan bir belediye başkanıyım.2014 yılında da Büyükşehir Belediye Başkanlığı hedefi ile yola çıktık. O yılda Partimizin Genel Merkezi Çukurova Belediye Başkan Adaylığı'nı uygun gördü.Hedeflerim, projelerim Adana'ya ve Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik. Adana'yı cazibe merkezi haline getirecek çok büyük projelerim var. Yerel seçimlerde CHP Adana'da oy patlaması yapacak, elimizdeki belediyelerin sayısını da artıracağız.'diye konuştu.

HALKTAN KOPMADIK

Göreve geldiği günden bu yana Çukurova Halkı'nın mutluluğu ve huzuru için çalıştığını anlatan Başkan Çetin, ' Biz durmadan çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Her zaman halkın içinde olduk.Halkın sorunlarına hakimiz. Erken yerel seçim olsa da biz erken yerel seçime de hazırız.Çukurova halkı bizi tercih etti ve belediye başkanı yaptı. O nedenle halktan kopmamız mümkün değil. 4,5 yıldır halkımızdan uzaklaşmadan, birebir, yüz yüze Halk Günlerini de aksatmadan herkesi dinledik. Dinlerken de anında sorunlarına çözüm yolu bulduk. Son aylarda ise sosyal medya üzerinden talepleri ve şikayetleri alarak, yine birebir klavye başında oluyorum, sorularına cevap veriyorum. Yaptığımız belediyecilik defalarca örnek gösterildi ve en başarılı belediye başkanı seçildik.'dedi.

HAKSIZLIĞIN KARŞISINDAYIZ

Çukurova Belediye Başkanı Çetin, başkan yardımcılarına ve konu ile ilgili belediye yetkililerine, yerel yönetimler tarihinde ilk olan “Onaylanmış imar planlarını uygulamaya sokmadan önce son bir kez daha gözden geçirilmesi talimatı” verdiğini ve Belediye Meclisi'nden geçirdiğini söyleyerek, 'Hem vatandaşın hakkını, hem de meclisimizin itibarını gözettik.Haksız kazancın önüne geçtik. Haksızlığa uğrayan vatandaş ve müteahhidin de hakkını teslim ettik. Her zaman imar konusundaki haksızlıkların karşısında ve takipçisi olduk. Halkımızın bir kuruşunu kimseye yedirtmeyiz ve haksızlığın her zaman karşısında olmaya devam edeceğiz.'diye konuştu.

..................................................................

 


Yorumlar (1)