• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 17 Şubat 2019
  • 18:13
 
HASAN ADALI dualarla anıldı

HASAN ADALI dualarla anıldı

 

Adananın saygın işadamlarından Merhum Hasan Adalı, ölümünün 12. Sene-i devriyesinde,  Sheraton Grand Adana Oteli’nde dualarla anıldı. Oğulları Şevki ve Serdal Adalı başta olmak üzere, Adalı ailesinin tüm fertlerinin ev sahipliği yaptığı mevlid-i şerife çok kalabalık bir kitle katıldı ve dualarını Merhum Hasan Adalı’ya yolladılar.

HAYIRSEVERDİ

Merhum Hasan Adalı, hayırseverliğiyle tanınan bir kişiydi. Adana’dan kazandığını Adanalıya harcamayı ilke edinen Hasan Adalı’nın ölümü dostlarını ve sevenlerini çok üzmüştü. Aradan 12 yıl geçmesine rağmen, sevenleri, önceki gün saat 18.00’de dualarını O’nun aziz ruhuna göndermek üzere Mevlid-i Şerife koştular.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Babaları için düzenledikleri mevlide katılanlarla tek tek ilgilenen Şevki ve Serdal Adalı, ‘Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın’ dileklerini kabul ederken, herkese teşekkür ettiler. Şevki ve Serdal Adalı  babalarının kendilerine ‘Dürüstlük, çalışkanlık ve hayırseverliği miras bıraktığını’ ifade ederek ‘Bu emanetleri ilke kabul ettiklerini söylediler.

ÇOK KALABALIKTI

 

Mevlid-i Şerife Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ak Parti Adana Milletvekili eski Çevre Bakanı Fatmagül Demet Sarı, CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti  Başkanı Cafer Esendemir, Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Murat Cevheri Bucak, Ak parti il başkanı Fikret Yeni, Türkiye jokey Kulubü yönetim kurulu üyeleri, gazete sahipleri ile gazetecilerin yanı sıra çok sayıda işadamı ve akrabaları katıldı.

 

 


Yorumlar (1)