• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Nisan 2019
  • 12:09
  WhatsApp
Haluk Bozdoğan göreve başladı

ADANA TOROS GAZETESİ

(HABER MERKEZİ) – 31 Mart Yerel Seçimlerde CHP'den Tarsus Belediye Başkanı seçilen Haluk Bozdoğan, mazbatasını aldıktan sonra başkanlık makamına oturdu.

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, il ve ilçe örgütü ve kalabalık bir vatandaş grubuyla Tarsus İlçe Seçim Kurulu’na giden Bozdoğan mazbatasını İlçe Seçim Kurulu Başkanı Ferhat Karakuş'tan aldı. Aldığı mazbatanın halkın olduğunu belirten Başkan Bozdoğan, “Ben halkımın sesi, kulağı ve gözü olacağım. Ve onların haklarını savunmak için mücadele edeceğim. Allah yar ve yardımcımız olsun. İlçe kaymakamımıza, İlçe Seçim Kurulu'na ve özelikle halkımıza teşekkür ediyorum.  Cumhuriyet'i kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e şükran ve minnet duygularımı iletiyorum” dedi.

Mazbatasını aldıktan sonra yanındakiler ile birlikte Cumhuriyet Alanı'na giden Başkan Bozdoğan, Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu. Bozdoğan Tarsus Belediyesi’nde törenle karşılandı.

Görevine başlayan Bozdoğan, “Vatandaşımızın güvenine layık olmak için 24 saat çalışacağız. Şeffaf, üretken, sosyal belediyeciliği yani yeni nesil belediyeciliği Tarsus'a getireceğiz. En büyük isteğimiz katılımcı bir yönetim olacak ve ortak akılla bu kenti yöneteceğiz" diye konuştu.


Yorumlar (1)