• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Şubat 2019
  • 21:21
 
Hakkı Çalışkan Dualarla anıldı

Bir yıl önce vefat eden Adana’nın tanınmış isimleri’nden Merhum Hakkı Çalışkan ölümü’nün ilk yılı’nda,Oto Galericiler Sitesi’nde evlatları’na ait Selam Otomotiv’de düzenlenen Mevlid-i Şerif ile anıldı. Babaları’nın ölümü’nün ilk yılı’nda düzenledikleri mevlid’e katılan herkese teşekkür eden oğulları Mehmet-Ahmet-Kerem Çalışkan,”Allah herkesten razı olsun.Canım babamızın mekanı cennet olsun inşallah”dediler.

 

Babaları’nın ölümü’ne hala alışamadıklarını belirten Merhum Hakkı Çalışkan’ın evlatları Mehmet-Ahmet-Kerem Çalışkan,” Genç yaşta babamızı kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Takdiri ilahi.Biz ondan razıydık Allahımda ondan razı olsun inşallah. Ölümü’nün ilk senesi’nde gerçekleştirdiğimiz Mevlid-i Şerife gösterilen ilgi çok sevildiğinin göstergesidir. Bundan sonra heryıl düzenleyeceğimiz mevlid ile babamızı anıp dualarımızı okutacağız”şeklinde konuştular..

 

Eniştesi Hakkı Çalışkan’ın Mevlid-i Şerifi’ne gelen konuklar ile bire bir ilgilenen Medya Dünyası’nın önemli ismi Erden Arat’ta,” Adana ve ailemiz için çok önemli bir ismi bir yıl önce kaybettik. Allahım dualarımızı kabul eylesin inşallah.Nurlar içinde yatsın.Evlatları, Mehmet-Ahmet-Kerem de üzerlerine düşen sorumluluğu harfiyen yerine getirdiler.Evi’nde de kadınlar arasında dualar okundu”diye konuştu.

 

Kimler Katıldı ?

 

Galereciler Sitesi Selam Otomotiv’de gerçekleşen Mevlid-i Şerife,Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar,Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin,Oto Galericiler Sitesi Başkanı Şakir Kara, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve eski Baro Başkanı Aziz Erbek ASKF Başkanı Ahmet Bozan başta olmak üzere Galerici esnafı,spor  camiası, Sepici,Yavuzlar, Sinanpaşa ve bir çok mahalleden yüzlerce isimler ve aile bireyleri katıldı.

 

 

HABER:ŞANSER İLTAŞ

 


Yorumlar (1)