• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Mayıs 2019
  • 20:01
  WhatsApp
Hacı Sabancı’yı anma konseri (Haber Merkezi)-Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO), iş adamı Hacı Sabancı’yı 16. ölüm yıl dönümünde İstanbul’da düzenlenen geleneksel konserle andı.

Orketranın kuruluşunda büyük emeği olan Hacı Sabancı’yı anma konseri, Sabancı ailesinin yanı sıra seçkin bir dinleyici topluluğunu Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda buluşturdu. ÇDSO Genel Sanat Yönetmeni ve Daimi Şefi Emin Güven Yaşlıçam’ın yöettiği konserde, kült filmlerin müzikleri seslendirildi. 

Sabancı Ailesi tarafından bu yıl 16’ncı kez organize edilen Hacı Sabancı’yı Anma Konseri öncesinde Hacı Sabancı’nın eşi Özcan Sabancı,” Biz çok mutlu bir aileydik. Sanata ve sanatçıya her zaman destek olduk. Merhum eşim Hacı Sabancı, çok yoğun bir iş adamı olmasına ragmen hem ailesine ve hem de çevresindeki sevdiklerine hep zaman ayıordı. Onu bu akşam tebessümle anmanızı istiyorum” dedi.Özcan Sabancı’nın konuşmasının ardından programa geçildi. ÇDSO’nun Daimi Şefi Emin Güven Yaşlıçam’ın  yöetiminde solist olarak sahneya çıkan Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin sanatçısı Seda Ortaç (Soprano) ile ÇDSO; James Bond, Titanik, God Father, Love Story, Star Wars gibi geniş kitlelerin içine işlemiş yapıtların film müziklerini seslendirdi. Konseri yaklaşık 700 davetli izledi. Özcan Sabancı’nın kızı Demet Çetindoğan ve oğlu Ömer Sabancı’nın ev sahipliği yaptığı gecede davetliler arasında; Ekmeleddin İhsanoğlu, Ajda Pekkan, İlber Ortaylı, Erol Evgin ve oğlu Murat Evgin, Bedri Baykam ve İzzet Günay gibi isimlerde vardı.

 

 


Yorumlar (1)