• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Şubat 2019
  • 12:53
 
GİRESUN ÜNİVERSİTELİ GENÇLER KANSERE ‘DUR’ DEDİ 7 Mayıs 2018 tarihinde üniversitenin Mühendislik fakültesinin içerisinde yer alan Harezmi amfisinde Giresun Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencileri Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığına bağlı olarak çalışan Giresun Ketem şubesi ile birlikte ortak bir faaliyet yaparak kansere erken teşhis ve farkındalık adı altında ‘Tarama 1 Saatinizi Kanser Hayatınızı Alır’ etkinliği düzenleyerek kanserden nasıl korunulur, kanser de erken teşhisin önemi nedir erken teşhis de kanserden tamamen kurtulunur mu gibi sorulara cevap buldular.

Anlamlı bir etkinliğe imza atan Giresun Üniversiteli gençler ‘Biz gençler olarak elimizi taşın altına koymak ve kansere dur demek zorundayız diyerek’ açılışı başlattılar. Ketem Doktoru Sayın Dina Kaya Hanımefendi ve Ketem Hemşiresi Sayın Tülay Öksüz de onlara bu çalışmalarında yardımcı olarak etkinlikte konuşmacı, aydınlatıcı ,bilgilendirici taraf oldular ve gençlerden büyük ilgi gördüler.

Video yöntemi ile aralarına katılan Operatör Doktor Cem Yılmaz Beyefendi başta tüm Giresun Üniversiteli gençlere ve bu organizasyon da emeği geçen Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümüne yapmış oldukları çalışmadan ötürü şükranlarını iletti. Sayın Yılmaz kanserde en önemli noktalara dikkat çekerek kendi üzerimizde kendi yöntemlerimiz ile kanser şüphemizi ortadan kaldırabilir ya da farkına varabiliriz diyerek konuşmasına devam etti. Ve Giresun Üniversiteli gençler bir ilke belki imza atarak ilk defa bir bilgilendirme konferansın da video yöntemi ile bir sunum gerçekleştirdi ve herkesi şaşkın bıraktı. Konferansın sonunda organizasyonda emeği geçen İbrahim Şanlı , Taner Gülbin , Mehmet Demir , Veli Yılmaz ,Enes Can Çavuşoğlu ve Doğukan Tunçyürek plaketlerini ve çiçeklerini misafirleri Sayın Kaya ve Sayın Öksüz’e teslim ederek programı sonlandırdı.


Yorumlar (1)