• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Mayıs 2019
  • 21:27
  WhatsApp
Gergin: 24 Haziran Türkiye’nin ikinci Kurtuluş Savaşı’dır

Gergin: 24 Haziran Türkiye’nin ikinci Kurtuluş Savaşı’dır

 

 

(Haber Merkezi)- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili A. Adayı Süheyla Gergin, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçimlerinin Türkiye’nin geleceği için hayati önem taşıdığını söyledi. Gergin, “24 Haziran seçimleri Türkiye’nin ikinci Kurtuluş Savaşı’dır” dedi.

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel seçimlerinde CHP’den Adana Milletvekili A. Adayı olan bankacı, ekonomist ve iktisatçı Süheyla Gergin seçim çalışmalarına teşkilat ziyaretleriyle başladı. İlk ziyaretini CHP İl Başkanlığı’na gerçekleştiren Gergin Başkan Vekili Şahin Yeter, Başkan Yardımcıları Adil Bayram ve Halil Gül ile bir araya gelerek hedeflerini ve projelerini anlattı. İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan Süheyla Gergin, özel sektörde edindiği bilgi ve birikimle millete hizmet etmek için siyasete atıldığını belirterek, “Mesleğim nedeniyle 35 yıldır gönüllü olarak hizmet ettiğim Cumhuriyet Halk Partisi’nin kayıtlı bir neferi olarak bugünden sonra milletimin emrinde ve hizmetindeyim.” dedi.

MİLLET AKP’YE SANDIKTA TAMAM DİYECEK

Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğine vurgu yapan CHP Adana Milletvekili A. Adayı Süheyla Gergin, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilli Genel seçimlerini Türkiye’nin ikinci Kurtuluş Savaşı olarak niteledi.

Gergin, 24 Haziran’da sadece Cumhurbaşkanı ve milletvekillerinin belirlenmeyeceğini,  Türkiye’nin geleceğinin de oylanacağının altını çizerek, “Bu seçim sıradan bir seçim değildir. Türkiye’nin kader seçimidir. Milletimiz 24 Haziran’da sandık başına gidecek ve 16 yıldır ülkeyi yöneten AKP iktidarına ‘TAMAM’ diyerek, Türkiye’nin aydınlık geleceği için tercihini Cumhuriyet Halk Partisi’nden yana kullanacaktır.” diye konuştu.

SEÇİM SONUÇLARINI KADINLAR BELİRLEYECEK

CHP Adana Milletvekili A. Adayı Süheyla Gergin’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren CHP İl Başkan Vekili Şahin Yeter de, başarı dileklerini iletti. Teşkilat olarak kadın aday adaylarına önem verdiklerini belirten Yeter, seçmenin yüzde 50’den fazlasının kadın olduğunun altını çizerek, seçimin kazanılmasında kadınların önemli rol oynayacağına vurgu yaptı.

KADER’İ ZİYARET ETTİ

CHP Adana Milletvekili A. Adayı Süheyla Gergin, il teşkilatının ardından Kadın Adayları Destekleme Derneği (KADER) Adana Şubesini ziyaret ederek Dernek Başkanı Elife Müftüoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Ayfer Köni ve Rabia Okel ile bir araya geldi. Derneğe üye kaydı yaptıran Gergin’e Başkan Elife Müftüoğlu tarafından KADER rozeti takıldı.

 

 


Yorumlar (1)