• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 18 Mart 2019
  • 22:18
  WhatsApp
Gençlerin hayallerine dokunuyorlar

Gençlerin hayallerine dokunuyorlar

ÖZEL HABER: EDA ARSLAN- SERDAR AKIN

Psikolog Mesut Sezerbaş’ın organize ettiği Motivasyon Günlükleri  Konuşmaları toplantısının konusu ‘Hayalleri olanların hayallerine dokunmak’ başlığında toplandı. Sıla Uruk, Ayşegül Baykan ve Samet Celiloğlu’nun konuşmacı olduğu toplantının açılışını Psikolog Mesut Sezerbaş, konuşmacıları tek tek tanıttı.

İLK ÖNCE HAYALLER

İlk söz alan Sıla Uruk, motivasyon günlerinde yeniden bir araya geldiklerini vurguladıktan sonra şöyle dedi: Bugün rehber insan Okulu’nu ele alacağız. Bu bir Motivasyon Günleri Konuşmaları projesidir. MGK merkezi Adana olmak üzere, şehir şehir, köy köy, okul okul gezerek, hayalleri olanların hayallerini gerçekleştirmek için, birlikte çalışmalarda bulunuyoruz. Bu çalışmalarımızı atölyeler de gerçekleştiriyoruz. Hayalleri olanların hayallerine dokunmak, onların hayallerini birlikte gerçekleştirmek için çabalıyoruz’ dedi.

SORU-CEVAP

 Daha sonra, katılanlarla konuşmacılar arasında soru-cevap diyalogu oluşturuldu. ‘MGK ailesinin hedefleri nedir?’ sorusuna şöyle yanıt verildi. ‘Hedeflerinden önce bir cümle söylemek istiyorum. MGK her insan bir rehber insan sloganıyla yola çıkmıştır. Günümüz gençlerine yeni gündem oluşturmak veya şuan haklı mücadelelerini  kimseye muhtaç olmadan kendi sorunlarını kendi rehberliğinde çözüm bularak devam etmelerini sağlamak için çaba harcamaktır. Bizim işimizin özünde bu vardır.

 

MGK AİLESİ

MGK ailesiyle ilgili bilgiler de verilen toplantıda ‘ Köy köy şehir şehir okul okul gezerek oradaki insanların kendi motivasyon rehberliklerini kazanmalarına katkı sağlamak amacındayız. Tabii ki bunun için de önce biz kendimiz kendi rehberliğimizi kendi çalışmalarımızı, altyapımızı ve kendi kişisel gelişimimizi  tamamlayarak devam etmemiz gerektiğini biliyoruz ve öyle yapıyoruz.

MGK’NIN EKİBİ

Ayşegül Baykal, MGK’nın ekip çalışmalarını şöyle özetledi: ‘Biz büyük bir ekibiz. Ve ekip arkadaşlarımız kendi alanlarında uzmanlaşmış bireylerden oluşuyor. Biz bir seminere giderken sadece konuşma ekibiyle değil, dans, tiyatro, film, müzik, gibi birçok ekip elemanımızla gidiyoruz. Günümüzde insanlara,özellikle gençlere, bir şeyler aktarmak gerçekten zor. Biz bir konuyu her alanda ele alıyoruz.Motivasyon sütremizi daha uzun hale getirip, kalıcılığı sağlamak istiyoruz. Yani sahnede dolu dolu olmak istiyoruz’ dedi.

TİYATRO EKİBİ

MGK konuşmacıları daha sonra ekiplerden şöyle sözettiler.‘Tiyatro ekibimiz ele aldığımız konularla alakalı skeçler hazırlayıp oyunlarını bize sunuyor. Mesela film ekibimizle ele aldığımız konuyu, eniyi anlatan filmleri bulup bize o filmlerden kesit sunuyor.’Son olarak MGK ekiplerinin nasıl bir araya geldikleri ve çalışma koşulları üzerinde duruldu.


Yorumlar (1)