• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Mart 2019
  • 07:03
  WhatsApp
Genç iletişimcilerin kısa film heyecanı ÖZEL HABER-Gözde ARSLAN

 

 

 

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında gerçekleştirilen, Seyhan ÇEP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ’Uzun Düşün Kısa Çek ‘’ isimli kısa film yarışması kazananlarına ödülleri verildi. Okul Müdürü Uğur Özen, ‘"Okulumuza ait iki proje Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından destek aldı. Bu projelerimizden biri olan Uzun Düşün Kısa Çek adlı projemiz çerçevesinde yapılan kısa film yarışmasına 19 kısa film katıldı” dedi.

Jürinin yaptığı değerlendirme neticesinde Giresun Mimar Sinan Anadolu Lisesi’nden Sinan Koza, ‘Dikensiz Gül’ adlı filmi ile birinci oldu. ÇEP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 11. Sınıf radyo ve televizyon alanı öğrencisi Emirhan Küçük ‘’ Emek’’ isimli kısa filmiyle ikinciliğe, Antalya Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi’nden Furkan Arslantaş ‘Fırça’ isimli filmiyle üçüncülüğe layık görüldü.

ÇEP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  11. Sınıf  Radyo Televizyon Alanı öğrencilerinden  İpek Uzbilek, “Vefa” isimli filmiyle jüri özel ödülünü alırken, yine aynı okuldan 11. Sınıf  Radyo Televizyon Alanı öğrencisi Çağrı Dost ise, “Süheyla” isimli filmi ile Mansiyon ödülünün sahibi oldu.

Tören kazanan filmlerin gösterimleri ve verilen ödüller sonrasında okulun halkla ilişkiler salonunda yapılan kokteyl ile son buldu.

Seyhan ÇEP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Adana İl Müdürü Mustafa Keleş, Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzetin Aydın, Seyhan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Adana Seyhan Gençlik Merkezi Koordinatörü Mehmet Tosun ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir katıldı.

Kısa Film Yarışmasının Jüri üyeliğini Avni Yiğit Göksu, Burhan İlkılıç, Nuri Cihan Özdoğan, Ozan Sihay ve Tufan Şimşekcan yaptı. Kısa Film Atölyesi eğitmenliğinde ise yine Ozan Sihay, Nuri Cihan Özdoğan ile  Zafer Özgentürk, Serkan Özyumşak, Savaş Kaypak ve Veysel Turgut gibi alanında uzman kişiler yer aldı. Proje katkılarından dolayı jüri üyelerine teşekkür belgesi verilirken eğitmenlere katılım belgeleri verildi.


Yorumlar (1)