• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Mayıs 2019
  • 16:50
  WhatsApp
Geleneksel MARDAV iftar yemeği düzenlendi ÖZEL HABER: SERDAR AKIN

ADANA TOROS GAZETESİ

 

 

 

 

Adana’daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı (MARDAV) tarafından yeni binasında geleneksel hale getirilen iftar yemeği düzenlendi.

Yemeklerin yenilmesinin ardından programda İlk konuşmayı yapan MARDAV Başkanı Osman Göktekin, vakıfları için yapılan yeni binamızın tamamen bitirilerek üyelerimizin hizmetine girdiğini dile getirdi. Hemşerilerinden yeni vakıf binaları ile ilgilenmelerini isteyen Göktekin, “Her yıl olduğu gibi bu yılda geleneksel mübarek ramazan ayında  iftar yemeğimizi düzenledik ve katkıda bulunan herkesten Allah razı olsun. Öncelikle tüm üyelerimize iftar yemeğimize katılımlarından dolayı ben ve yönetimim adına teşekkür ederim.Biz çok mütevazi bir vakıfız gösteriş peşinde değil de, sadelik peşindeyiz. Sizlerin sayesinde çok büyük ve güzel işler yaptığımızı biliyorum. Her şey maddiyat değildir,maneviyatta önemlidir. Vakıf binamıza yardımlarını esirgemeyen eksiklerimizi tamamlayan herkese teşekkür ettim ve etmeye devam ediyorum. Bizim bir sözümüz vardı doğduğun yer mi,yoksa doyduğun yer mi diye ve elbette doyduğun yerdir.Biz Mardinliler olarak kız öğrencilerimize burs vermeye ve okutmaya devam ediyoruz” dedi.

Her ayın ilk Cumartesi günlerinde öğleden sonra saat 13.00’da Vakıf binasında kız öğrencileriyle buluştuklarını ve onların sorunlarını dinlediklerini ifade eden MARDAV Başkanı Göktekin “Siz üyelerimizden her ay ilk cumartesi günleri yaptığımız bu toplantılara katılımlarınızı bekliyorum. Mardinli kız çocuklarımızın bursları için sizlerin de yardım etmesinive birlikte sorunlarımızı çözmek için elbirliği ile çalışmamız gerekiyor. Yine söylüyorum her şey maddiyat değildir. Biz vakıf olarak hiçbir zaman siyasete bulaşmadık, hiçbir zamanda siyasete bulaştırmayacağız. Daha önceden örnekleri olduğu gibi bir vakıfa siyaset bulaştığı zaman o vakıfın kapanmasına sebep oluyor.Bunun örneklerini daha önce gördük.Biz vakıf olarak tüzüğümüze her zaman uyuyoruz.Birşey daha söylemek istiyorum ki bu çok önemli öğrencilerimize bu yıl 2 bin 500 yardım paketi dağıtacağız.Bu yardıma katkıda bulunmak isteyenler hediye çeki olarak vermek istiyoruz.İsteyen eksik olan veya ihtiyacı olan şeyleri karşılasın.Bu yardımları içinizden geldiği gibi ve gönülden vermenizi istiyorum” diye konuştu.

İftarlarını ney eşliğinde açan üyeler, “Geleneksel olarak Mardin’li hemşerilerimizle birlikte olmaktan son derece mutluyuz. Başkanımız Osman Göktekin ve yönetimi gerçekten çok başarılı çalışmalara imzalarını atmışlardır. En önemlisi ise kız öğrencilerimize burs vererek onların okumasına ve ileride devletimize çok önemli insanların yetişmesinde yardımcı olmuşlardır. Şu an bizim vakfımızdan burs alarak okuyup üniversite bitiren birçok öğrencilerimiz var. Okullarını bitirdikten sonra MARDAV’a gelerek bizlere teşekkür etmeleri ve bizleri onurlandırmaları son derece gurur vermektedir.Bu yüzden Adana’da yaşayan tüm Mardin’liler olarak Vakfımızın kurucularına, yönetime ve başkanımıza bundan sonraki çalışmalarında başarı dileklerini sundular.”

 


Yorumlar (1)