• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Mart 2019
  • 06:17
  WhatsApp
“Geleceğe güvenle bakacağız” CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Adana’nın kurtuluşunun 97. Yıldönümü nedeniyle tüm kahramanları sevgi ve saygıyla andı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluş ve kuruluş mücadelesinin çıkış noktası Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılını kutladı.

Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü ve arkadaşlarının ulusun varlığını, birliğini ve bütünlüğünü korumak, gelecek nesillere bağımsız topraklar bırakmak adına dünyada benzeri görülmemiş bir mücadele örneği sergilediğini belirten Dr. Şevkin, “İstiklal Savaşı, mazlum milletlerin emperyalizme karşı başkaldırısı, haykırışı ve sonrasında gelen büyük zaferin en güzel örneğidir. Bizlere düşen görev de tüm olumsuzluklara, yokluk ve yoksulluklara, ötelenmişliğe, sömürü düzenine ve emperyal güçlerin talanına rağmen ülkesini canla başla koruyan, yeni bir Cumhuriyet kuran atalarımızın emanetine sahip çıkmak, ilke ve devrimleri ışığında gelecek nesillerimize çağdaş, sağlıklı ve özgür bir Türkiye Cumhuriyeti bırakmaktır” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluş ve kuruluş fikrinin bu güzel topraklarda hayat bulmasının da Adanalılar açısından büyük önem taşıdığına dikkat çeken Dr. Şevkin, Adanalı kurtuluş kahramanları başta olmak üzere tüm halkın Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük destekçisi olarak gerek cephede gerekse örgütlenmede, halkın bilinçlendirilmesinde hem silahıyla hem de kalemiyle işgalcilere set çektiğine vurgu yaptı.

 


Yorumlar (1)