• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Şubat 2019
  • 16:09
 
Gastronomi pazarı dolup taşıyor

Kenan Evren bulvarı kapalı semt pazarının karşısında kurulan ve her geçen gün büyük ilgi gören Gastronomi pazarına giden vatandaşlar fiyatlardan çok memnun kaldıklarını belirttiler.

Adana’da bir ilk olan Kenan Evren bulvarı kapalı semt pazarının karşısında kurulan ve büyük ilgi gören Gastronomi pazarına gelen vatandaşlar hem alışverişlerini hem de yemeklerini yiyorlar.

Gastronomi Pazarına gösterilen en büyük ilgi balık pazarında olduğundan vatandaşlar balık reyonundan istediği balığı satın alıyorlar. Çok hesaplı pişirim ücreti ödeyerek ister evlerine götürüyorlar isterlerse orada yiyorlar.Bu uygulamada vatandaşlar çok ucuza balık yediklerini ve başka bir lokantada balık yediklerinde 2-3 katı ücret ödediklerini belirttiler.Gastronomi pazarında bulunan pide fırınında ise her türlü pişirim yapılıyor ve isteyene servis açılarak kahvaltılarını yapıyorlar.Gıda reyonlarında her türlü et ve tavuk satışları yapılarak halkın hijyenik bir şekilde alışveriş imkanını sağlıyorlar.Bu arada Pazar girişindeki şarküteri mağazasında tüm çeşitlerin bulunduğu süt ürünlerinin en çok satılan gıda maddeleri arasında olması gözlerden kaçmadı.Bu yüzden Gastronomi pazarına en çok ilgi Kenan Evren bulvarında oturan Mahfesığmaz semt sakinleri bu uygulamada çok memnun kaldıklarını vurguladılar.

 

Geçtiğimiz yıl açılan ve bu yıl büyük ilgi gören,Adana ilk defa böyle bir Pazar açıldığını  vurgulayan  Akanay İnşaat yönetim kurulu başkanı ve Gastronomi Kurucusu Ferhat Akay “Gastronomi pazarında her çeşit yiyecek ve içecek mevcuttur. Lüks çay ocağımız,  evi-Ocakbaşımız,Et ve kasap marketimiz,Sabahları kahvaltı salonumuz,Balık pişirim evi ile balık satış reyonlarımız mevcuttur.Bunun yanı sıra Tavuk satış reyonumuz,bakliyat-baharat reyonumuz,Mini hal olarak meyve-sebze çeşitlerimiz ister buradan gelip alıyorsunuz isterseniz ev ve işyerlerine servis yapılıyor.Büyük şarküteri mağazamızda ise Peynir,Zeytin,Reçel,kuru çay çeşitlerinin mevcut olup yufka ekmek ile süt ürünleri,makarna vs. çeşitleriyle hizmet veriyorlar "dedi.

Bu arada her türlü pişirimin yapıldığı lüks fırının olduğunu vurgulayan Akay "Kıymalı pide, kaşarlı pide,lahmacun ve normal pide ekmeklerini taze ve sıcak alabilecekler.Artı unlu mamüllerimiz ile tatlı reyonumuzla her türlü yiyecek ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini” belirtti. 

Çukurova Belediyesi bünyesinde geçtiğimiz yıl açılan Gastronomi pazarının ilgi görmesi en çok Belediye Başkanı Soner Çetin’i sevindirirken “halkımıza böyle nezih bir Pazar sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Adana’ya örnek bir gastronomi pazarı kazandırdık ve ileride vatandaşlarımız bu uygulamadan çok memnun kalacaklarını ”umut ettiğini” belirti. 

 

 

 


Yorumlar (1)