• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 18 Şubat 2019
  • 01:48
 
Fuhuş çetesi çöpçü, simitçi ve kağıtçı ile çökertildi

Havadan ve karadan fuhuş operasyonu düzenleyen Adana polisi, çete üyelerini takip etmek için kılıktan kılığa girdi. Çöpçü, kağıtçı ve simitçi kılığına giren polis zanlıların her hareketini kayıt altına aldı.

 

Halil BİLEK

 

Adana polisi 12 kadına fuhuş yaptırdığı ileri sürülen fuhuş çetesi üyelerinin drone ile havadan, atık kağıt toplayıcısı, çöpçü ve simitçi kılığına girerek karadan takip ederek çökertti. Çetenin polise yakalanmamak için kendi aralarında şifreli konuştukları ve dikkat çekmemek için kadınları takip etmek için bölgede piknik yaptıkları ortaya çıktı. Çete lideri ile birlikte gözaltına alınan zanlıların sorgusu sürüyor.

 

DRONE’LU TAKİP

Dilberler Sekisi ve Beyazevler Çamlığı’nda fuhuş olayının artması yönünde vatandaştan gelen şikayetler üzerine Ahlak Büto Amirliği ekipleri savcılıktan teknik ve fizik takip için izin alarak harekete geçti. Polis, fuhşun yapıldığı bölgede simitçi, atık kağıt toplayıcısı ve çöpçü kılığına girerek zanlıların faaliyetlerini kayıt altına aldı. Bununla da yetinmeyen ekipler gece görüşlü drone kaldırarak kadınların müşteriler ile yaptığı pazarlık görüntülerini kaydetti.

 

ŞİFRELİ KONUŞMA

Teknik takipte çetenin fuhuş yaptırdıkları bölgede polisi gördüklerinde “Emmi”, müşteriye ise “Ekmek” diyerek şifreli konuştukları belirlendi. Delillerin toplanmasının ardından çeşitli adreslere eş zamanlı yapılan operasyonda çetenin lideri Mehmet Y. ile birlikte 14 kişi gözaltına alındı. Fuhuş çetesinin polise yakalanmamak için kendi aralarında şifreli konuştukları ve fuhuş yapılan bölgede ise piknik yapıyormuş havası verdikleri ortaya çıktı. 

 


Yorumlar (1)